OSLAVY KAPELY OVČIE KIAHNE OZDOBÍ JAN BUDAŘ. SOUTĚŽ O VOLNÉ VSTUPENKY

0

V pátek 18. listopadu se v Kulturním domě v Kacanovech uskuteční oslavy 1. pětiletky fungování agropunkové kapely Ovčie Kiahne (slovensky neštovice). Narozeniny kapely, která se vypracovala v jednu z nejoriginálnějších v regionu a pravidelně boduje i v republikových anketách, přijede samostatným koncertem podpořit známý herec a zpěvák Jan Budař, osobitý tvůrce, který se pohybuje mezi různými žánry, obory a zábavami (mj. filmy Mistři, Nuda v Brně, Václav, Vratné lahve, Horem pádem, Czech Made Man…).

„Vystoupení JANA BUDAŘE, pěvce a miláčka publika, začíná ve 20.00 hodin, poté začne bujará oslava naší první pětiletky. Nejprve přijde na řadu skupina DROBNÝ ZA BŮRA se svým pásmem východoněmeckých písní a vše vygraduje show skupiny OVČIE KIAHNE. Na diváky čekají dva bubeníci, projekce nového videoklipu, gogo tanečnice a řada dalších překvapení,“ vypočítává frontman kapely Honza Bílý. „K výročí skupina nahrála jednu píseň, ke které vznikl i zmíněný videoklip, jako poděkování našim kamarádům a fanouškům za jejich přízeň. Píseň se jmenuje Paul Little Shit alias Pavel Bobek.“

Kapela Ovčie Kiahne vznikla na podzim roku 2006 náhodným spojením muzikantů z Kacanov v Českém ráji a z okolí. Hudební styl byl jednoznačně dán hudebním cítěním muzikantů a okolním venkovským životem. V roce 2007 a 2008 kapela zahrála bezmála 40 úspěšných koncertů na hudebních festivalech, v klubech a zejména na charitativních akcích. V lednu 2008 nahrála své první demo nazvané První humáč. Song Metal z tohoto dema se umístil na třetím místě v hitparádě Rádia Beat, Naděje Beatu. V lednu 2009 byl natočen druhý „demo“, Second humus. V únoru 2010 bylo ve studiu Propast natočeno CD „Hvězdná pěchota“. V letošním roce má kapela za sebou demosnímek KOKSOHYDRÁTY a zhruba čtyřicet koncertů, naposledy vystoupila v Přepeřích na společném koncertu s Visacím zámkem a Angreštovou fošnou.

Pořadatelem kacanovského koncertu je občanské sdružení RADOSTI ve spolupráci s kapelou OVČIE KIAHNE. „V případě výdělku budeme financovat nový projekt občanského sdružení RADOSTI na území hlavního města Prahy. Ten je zatím tajný, týká se ale Tibetu. Však ne nadarmo stojí nad Kacanovy tibetský altán,“ glosuje Honza Bílý.

CHCETE VYHRÁT VOLNÉ VSTUPENKY NA KONCERT JANA BUDAŘE A KAPELY OVČIE KIAHNE?
Stačí odpovědět výhradně písemně (nikoli e-mailem) na otázku: Co v překladu znamená název Ovčie Kiahne? Odpověď pošlete či doručte na adresu redakce TvA (Nádražní 1092, 511 01 Turnov) nejpozději do čtvrtka 10. listopadu do 16.00 hodin. Na tři výherce čekají vždy dvě volné vstupenky na koncert.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.