OSLAVY DNE VÍTĚZSTVÍ

0

Město Turnov zve na oslavy Dne vítězství, které se letos uskuteční v pátek 5. května. Dnem oslav vítězství si letos připomene již 72. výročí pražského povstání, které se uskutečnilo 5. května 1945, a osvobození Československa a vítězství nad fašismem z 8. května 1945. Program ve Skálově ulici bude zahájen v 9.00 hodin. Po celé dopoledne budou k vidění ukázky historické vojenské techniky a prezentovat se budou i aktivní zálohy Armády České republiky.

Pro děti z mateřských a základních škol jsou připravena divadelní představení s nafukovacími loutkami, která sehraje divadlo Rolnička z Liberce (v případě špatného počasí budou představení v sokolovně). V 11.30 hodin proběhne vystoupení žáků ze ZUŠ Turnov pod vedením Jiřího Richtera. Ve 12.00 hodin začíná tradiční pietní vzpomínka s kladením věnců u pomníku padlých.

VLAJKA PRO REPUBLIKU
Již pátým rokem přichází starosta Turnova T. Hocke s kampaní, kterou se snaží vzbudit v obyvatelích města pocit hrdosti a vlastenectví. „Je třeba si připomínat všechny, kteří odešli bojovat za svobodu, kterou dnes máme. Nikdy nesmíme zapomínat na osud vojáků, našich sousedů a rodin, kteří obětovali naší vlasti život, nebo místo společenského uznání skončili ve věznicích a pracovních táborech vedle válečných zločinců a konfidentů gestapa. Někteří z nich byli popraveni, jiní byli doživotně perzekuováni a další museli zvolit exil,“ vysvětluje starosta. Vlajku si zájemci mohou vyzvednout zdarma na sekretariátu vedení města na turnovské radnici.

(Zdroj: TZ města Turnov)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.