NOVÉ KNIHY NA PULTECH TURNOVSKÝCH KNIHKUPECTVÍ

0

„Děti málo čtou.“ Tuhle větu jistě slýcháte v posledních letech často. A mohli bychom k tomu přidat: „Všichni málo čtou.“ Mnozí z nás jistě pamatují doby, kdy se stály fronty prakticky na jakoukoli knihu. Dnes, kdy je možnost získat velmi kvalitní literaturu bez čekání a pulty knihkupectví přetékají brakem, ale i hodnotnou literaturou, už by asi frontu nikdo nestál. Čím to je? Vysokou cenou knížek? Nedostatkem času na čtení? Nebo jen prostým pohodlím?

Když chceš něco změnit, začni sám u sebe. Proto ve spolupráci s turnovskými knihkupectvími „U Jizery“ v Palackého ulici a Antikvariátem a knihkupectvím pana Bartůňka v ulici 5. května budeme v TvA zveřejňovat nepravidelný seriál s upoutávkami na zajímavé regionální, české i světové tituly, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Přejeme vám nové setkávání s fenoménem zvaným kniha.

n200806232106_vakci_53_08_knihyVáclav Žmolík: Po Česku
Víte, že knihovna, kterou spravoval známý milovník Casanova, je v Mnichově Hradišti? Počítali jste někdy věže v Prachovských skalách? A jestlipak tušíte, o které české šlechtičně, jejíž rod sídlil nedaleko Turnova, pronesl kardinál Richelieu tu slavnou větu: ,,Cherchez la femme“? (Za vším hledej ženu.)
Známý moderátor Václav Žmolík pro vás připravil knižní podobu svého úspěšného rozhlasového a televizního cyklu. Kniha je rozdělena do čtyř ročních období a autor vás provede po známých i méně navštěvovaných místech naší republiky. Doprovod tvoří bohatá fotografická příloha.
Vydal Radioservis, cena 249 Kč.

n200806232106_vakci_54_08_knihyI. Toušlová,
M. Podhorský, J. M
aršál: Toulavá kamera 6
Pokud se v neděli dopoledne díváte na televizi, jistě vám neunikl pořad se shodným názvem. Toulavá kamera se opravdu toulá po vlastech českých a jako kdysi poutníci i ona hledá to, co většina lidí přejde bez povšimnutí. Na čtenáře proto čeká mnoho zajímavostí z oblasti historie, přírody, lidského umu a umění. Na rozdíl od televize se ale v případě knižní podoby můžete kdykoli vrátit tam, kde se vám líbilo. Stačí nalistovat příslušnou stránku…
Vydalo nakladatelství Freytag a Berndt, cena 259 Kč.

Dick Francis, Felix Francis: Mrtvý dostih
První vydání dalšího detektivního příběhu z dostihového prostředí. Ideální čtení na léto.
Olympia, cena 249 Kč.

Petra Hůlová: Stanice Tajga
Autorka patří v současnosti k nejpozoruhodnějším tvůrcům na české literární scéně. Její prvotina „Paměť mojí babičce“ jí vynesla dvě ocenění. Stanice Tajga je její pátý román. Propojují se v něm různé doby, světadíly, kulturní prostředí i žebříčky hodnot. Čtení pro všechny, kdo chtějí víc než jen odpočívat a nepřemýšlet.
Vydal Torst, cena 248 Kč.

Související články (celkem 1)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.