REKAPITULACE FOTBALOVÉHO PODZIMU

0

Posledním smolným duelem Přepeř v České fotbalové lize právě skončená podzimní část mistrovského fotbalového ročníku 2019/2020 přinesla také své statistiky, z nichž vybíráme bilanci našich zástupců v různých úrovních soutěží. Nováčkovi ČFL patří 11. příčka. A jak si vedou ostatní?

ČFL

* FK Přepeře – SK Zápy 1:2 (0:1). Branka 87. V. Novotný, rozhodčí Plzák, ŽK 1:3, diváků 200. Sestava: Truksa – Krasnický, Marek Sedláček, Nesvadba, Tvaroha – Volf, Pavlata, V. Novotný, Díl – Michal Sedláček (73. Synek) – Ježek (62. Kvesic).
Slunečné počasí spolu s dobrým soupeřem z čela tabulky přitáhly do RTW arény dvě stovky diváků. Úvod patřil hostům, kteří po rohovém kopu ve 4. minutě orazítkovali břevno nad Truksou, ale domácí hru postupně vyrovnali a naopak byli nebezpečnější než favorit. Ve 20. minutě zahrávali Přepeřští trestný kop a po signálové rozehrávce koncovka Marka Sedláčka jenom ovanula horní růžek branky střežené zápským Soukupem. V další slibné akci po pravé straně uniknuvší Volf mohl jít do velkého vápna, avšak místo toho volil centr, na který nemohl nikdo ze spoluhráčů dosáhnout ani hlavou. Druhý poločas příliš mnoho rušných okamžiků dlouho nenabídl, takže vše podstatné se odehrálo až v poslední čtvrtině utkání. Pro Přepeře byla smolná 67. minuta, v níž se pravý bek Krasnický v pádu pokoušel poslat míč hlavou svému gólmanovi, ale jeho hlavička neměla správnou razanci a pro Hrona bylo snadné jeho pobídku zakončit podél vyběhnuvšího Truksy k jeho pravé tyči. Domácí pak ve snaze vynutit si alespoň penaltový rozstřel víc otevřeli hru a především díky dlouhým autům Krasnického se cpali do šestnáctky soupeře, ale nedařilo se vymyslet něco kloudného. To hosté se s tím nemazali a z postupného protiútoku do rozhozené obrany po pěkné kombinaci, na jejímž konci byl Eliáš, pojistili své vedení. Dvě minuty nato si v samostatné akci navedl míč na střelu V. Novotný a dlouhý Soukup byla na jeho přesnou koncovku krátký. Vykřesaná jiskřička naděje záhy zhasla, protože Zápy si výsledek už zkušeně pohlídaly, takže kontaktní branka se změnila jen v čestný úspěch a poslední podzimní gól nováčka.

Ostatní výsledky: Liberec B – Ústí 3:4np, Velvary – Zbuzany 4:2, Teplice B – Chlumec 2:3 np, Dukla B – Živanice 1:2, Jablonec B – Hradec Králové B 2:0, Bohemians B – Pardubice B 1:0, Ml. Boleslav B – Brozany 7:0.

ČFL
* FK Přepeře / 15 6 1 8 28:27 20 • Poslední kolo ukázalo, že nováček z malé obce je ve třetí nejvyšší soutěži ČR více než konkurenceschopný. O tom se před týdnem přesvědčily nejenom na vlastním hřišti Živanice, ale v RTW aréně také Zápy, které se tu na výhru s velkou klikou hodně nadřely. Trenér Jiří Zachariáš poslal mezi tyče Míra Hyku, ale své starty si připsal také internacionál Marek Čech, když podzim dochytával Filip Truksa. Z 25 hráčů odehrál největší porci minut (1.390) kapitán Jaroslav Nesvadba, kterému se blížil snad jen kolega z obrany Pavel Tvaroha. Tým střelecky táhl především Marek Volf, jenž ve 14 kolech vsítil soupeřům osm gólů. Zkušený Marek Sedláček si připsal pět úspěchů a třemi brankami do společného účtu přispěli zdravotně limitovaný Synek a v roli žolíka často střídající Martin Ježek. Zlým mužem byl Marek Sedláček, kterého rozhodčí napomínali pětkrát.

3. FK Turnov / 13 8 1 4 48:23 25 • Tolik diskutované postavení exdivizního celku nepřináší ucelený pohled na současnou realitu. Netrpěliví nejsou spokojeni, ale zasvěcení vědí, že po nenaplněných proklamacích minulosti, má staronový trenér Emil Šafář odvahu pracovat a konečně stavět na vlastních odchovancích, což samozřejmě potřebuje čas. Nakolik je tomu úmyslně a nakolik nutnost se teprve ukáže, a to hned na jaře. Ve dvacítce hráčů toho nejvíc odehrál Beníšek, který v 1.057 minutách nasbíral nejvíc žlutých karet – tři. Jen o pět minut méně má brankář Ondřej Králíček, když do všech třinácti podzimních mačů nastoupili ještě Landfeld, Syrovátka a Tomašov. Střelcem týmu je Dušan Nulíček, který navzdory svému příjmení nastřílel v jedenácti zápasech kulatých 10 gólů. Jeho pronásledovatel Pavel Bernát se radoval „jen“ šestkrát.
12. Sedmihorky / 13 3 2 8 18:31 11 • Největší porci zápasů ze třech gólmanů mezi jednadvaceti hráči odchytal kapitán Martin Špína, jemuž vypomáhali Zachoval s mladým Patrikem Vaníčkem. Jeho bratr Marcel se činil zase v útoku, když se trefil šestkrát, z čehož rovnou polovinu tvořil hattrick proti Turnovu. Na zbylých 12 gólů FKS se po dvou trefách složilo hned několik spoluhráčů. Nejvíc minut strávil na place obránce Vít Čermák (1.188), mj. držitel pěti žlutých karet. Do všech utkání podzimu vedle něho naskočili ještě Novotný, Pařík, Urbánek a Veselovský.
14. Rovensko / 13 0 2 11 10:36 2 • Hrající trenér Jaroslav Mencl vystřídal 21 hráčů, když sám musel nastoupit hned v deseti na 896 minut, v nichž nachytal tři žluté karty. Stálicí však byli s 1.098 minutami Martin Kočí a Kristian Mikule s 1.065 minutami. Střelec let minulých Zbyněk Koudelka naskočil jako výpomoc jen na 22 minut, ovšem tentokrát bez zářezu. Nepadá to tam ani dalším střeleckým držákům – Koubkovi a kapitánu Lukáši Malému. První se trefil jen jednou, druhý dvakrát, stejně jako Krejčík, jenž si však vypomohl jednou penaltou. NEJ zlobidlem „bezzubého“ posledního týmu je Bangha, kterého arbitři okrem napomínali hned šestkrát, tedy málem v každém druhém utkání.

I. A TŘÍDA
6. Sokol Pěnčín / 12 6 3 3 31:22 21 • Nováček se po několika letech vrátil do této krajské třídy a nevede si tu vůbec špatně. Trio opor s 1.098 nahranými minutami vede kapitán Jan Škréta, jemuž vzorně sekundují jeho bratr Daniel a nová posila Tomáš Schmeiler. Na A třídu si v jednom duelu 14 minutami zavzpomínal mj. také veterán Josef Šerpán. Oporu v bráně Martina Semenského musel z důvodu vážného zranění v průběhu podzimu nahradit Štěpán Lamač, jenž se tu už zabydlel. Nejvíc žluti před očima – ve čtyřech případech – měl bek Jiří Mikula, a také zkušený Jan Škréta. Hvězdou semknutého mančaftu je bezesporu Tomáš Bárta, který ještě nedávno válel za divizní Turnov. Jeho 20 branek ve třinácti startech mluví za vše.
11. Jenišovice / 12 4 2 6 21:31 14 • Kouč Petr Randák protočil ve hře 23 hráčů, z nichž nejpilnější byl gólman Martin Cejnar, jenž ve všech zápasech podzimu odchytal 1.097 minut. Oproti minulosti měl nečekaně moc absencí kanonýr Míra Vavřich. I tak se však s osmi góly v deseti startech stal nejlepším střelcem jenišovických sokolů. Fedorko se zápasem navíc jich dal jenom polovinu. Mužstvo doplácí především na karetní tresty. Přeborníkem ve žluté kategorii je se šesti kusy Dan Hurt a šestici (!) držitelům červených karet vládne se dvěma vyhazovy Vojtěch Holeček.

I. B TŘÍDA
2. Přepeře B / 13 9 2 2 47:24 29 • Rezerva ligových Přepeř jde za svým postupovým cílem. V cestě jí stojí béčko Hamrů, které si stejně jako Přepeřští vypomáhá hráči A-týmu. To jen potvrzuje nejvyšší počet nastoupivších hráčů. Mezi dvaatřiceti borci se musel nejvíc otáčet Jakub Elbel, který k minutám v dresu áčka přidal dalších 1.177 minut v béčku. Mužstvo je až neskutečně „slušné“, protože vedle běžných žlutých karet ani jednou nevidělo kartu červenou! Zato střelců má nevídaně. Hned pět plejerů vstřelilo po šesti brankách, přičemž na to až na jedinou výjimku, kdy Císař s Tokanem měli shodně 12 utkání, potřeboval každý jiný počet zápasů. Již uvedený Elbel měl o zápas víc, Petr Horáček o dva míň. Rekordmanem tak byl Ježek, jemuž k tomu stačily pouhé dva!