PUMPTRACKOVÝ AREÁL BUDE SLAVNOSTNĚ OTEVŘEN 29. SRPNA

0

Pumptrackové sportoviště navazující na turnovskou Maškovu zahradu utěšeně roste. Na malém asi 90metrovém okruhu je již položen asfalt, na velkém 300metrovém okruhu jsou pomalu dokončovány zemní práce. Podle jednatele Městské sportovní Turnov Jiřího Veselky má být vše hotovo kolem 20. července. Poté ještě bude zaseta tráva, provedena výsadba zeleně a doplněn mobiliář v podobě laviček a osvětlení.

Malý okruh již má asfaltový povrch…

Slavnostní otevření areálu je plánováno na sobotu 29. srpna. „Počítáme s doprovodným programem v podobě různých soutěží, proběhnou první závody, budou připraveny výukové programy, jak správně pumptrackovou dráhu využívat,“ přibližuje Veselka. Jak doplnil, celkové náklady na výstavbu jsou ve výši 1,9 mil. Kč bez DPH. Projekt získal podporu města z participativního rozpočtu, ve veřejné sbírce ho podpořili obyvatelé i firmy z regionu. Areál bude celoročně otevřený stejně jako je skatepark na druhé straně Maškovky.

Jedním z iniciátorů vzniku tohoto sportoviště je Marek Slavík. Turnovské pumptrackové sportoviště bude podle něho patřit mezi tři největší v republice, které mají asfaltový povrch. Celkem má Česká republika asi 25 takovýchto areálů, menší jsou třeba v Sobotce či v Mladé Boleslavi, vzniká areál ve Vratislavicích.

Marek Slavík vysvětluje novinářům na tiskové konferenci 1. července základní pravidla sportování v budoucím areálu (vlevo Jiří Veselka)

Pumptracková dráha je uzavřený, uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, který je možný projíždět bez šlapání! Okruh je tvořený vlnkami a klopenými zatáčkami, které umožňují udržovat nebo dokonce zvyšovat rychlost. Kolo pohání setrvačnost a cyklista mu v tom pomáhá pohybem svého těla nahoru a dolů, tzv. pumpováním.

Jedním z prvních, který se na malém okruhu svezl, je Tomáš Kudrnáč, jednatel stavební firmy Dirty Parks z Jičína, která stavbu provádí. I když se už objevily případy, že si chtěl někdo trať vyzkoušet, všichni zainteresovaní prosí, aby to zájemci odložili na dobu, kdy bude areál dokončen a plochy si takzvaně „sednou“.

Areál bude slavnostně otevřen 29. srpna

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.