NOVÁ PUBLIKACE: SOUČASNÝ EVROPSKÝ ŠPERK

0

Mezinárodní šperkařská sympozia v Turnově 1984-2018
Publikace je výběrovým katalogem ze sbírky moderních šperků vzniklých při mezinárodních sympoziích, která probíhají v Turnově od roku 1984. Od jejich počátků shromažďuje Muzeum Českého ráje vybrané šperky a vytváří kolekci, která má k dnešku téměř 700 položek. Je tak bez nadsázky jednou z nejvýznamnějších evropských sbírek v oboru.

Z nich značnou část proto turnovské muzeum průběžně prezentuje v domácích i zahraničních muzeích a galeriích a nyní je zveřejňuje i formou obrazové publikace s obsáhlým textovým doprovodem. Kromě kurátora sympozií a autora knihy PhDr. Miroslava Cogana, který ozřejmuje vznik sbírky šperků v MČR a historii sympozií, jichž je kurátorem, sem svým textem Jazyk šperků přispěla i německá teoretička šperku Julia Wild, která se jako host zúčastnila sympozia v roce 2016 a na vlastní kůži mohla zažít průběh a jedinečnou atmosféru takové akce.

Publikace vznikla v rámci českopolského projektu Brána do světa sbírek, financovaného z programu IROP. Na 144 stranách v nákladu 700 výtisků přináší nejen bohatou obrazovou dokumentaci, ale opatřena je i polskou a německou mutací, vzhledem ke stykům muzea s některými muzei a instituce v Německu a vedoucí roli německého moderního šperku na současné světové scéně. Autorem výtvarného řešení knihy je uznávaný grafik Tomáš Coufal, který již na tomto poli získal řadu ocenění.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.