SENÁTOR JERMÁŘ: VÁCLAVA KLAUSE NEPODPOŘÍM

0

Máme tu počátek nového roku a kromě všech zdražení a dalších lednových překvapení je před námi volba prezidenta republiky. Toho v naší zemi nevolí občané, ale poslanci a senátoři obou komor parlamentu. Zatímco ODS jednoznačně podporuje stávajícího prezidenta Václava Klause, ČSSD prosazuje profesora Jana Švejnara. Ostatní strany ve své podpoře nejsou zatím příliš jednoznačné, byť volba proběhne už za pár týdnů.

Že na politické scéně přituhuje, dokládá dnešní zpráva, kterou serveru TvA zaslal senátor obvodu Turnovska a Mladoboleslavska Jaromír Jermář. Náš region nemá v současnosti mnoho zástupců, kteří budou prezidenta volit. Proto prohlášení senátora Jermáře uvádíme v plném znění:

„S blížící se prezidentskou volbou se vynořují spekulace ohledně podpory dvou hlavních kandidátů Jana Švejnara a Václava Klause. Nedávná reportáž v pořadu České televize 168 hodin naznačila moji možnou podporu Václavu Klausovi, odůvodněnou vůlí voličů vyjádřenou v anketě na mé webové stránce. Přestože v daný moment vítězil v anketě Václav Klaus, není možné účastníky hlasování považovat za reprezentativní vzorek voličů, kteří mi dali hlas v senátních volbách.
Nejen z tohoto důvodu neodevzdám hlas v prezidentské volbě Václavu Klausovi. Václav Klaus je totiž příliš spjat se současnou nejsilnější vládní stranou a zcela očividně ji podporuje. Navíc je jeho osobnost stále symbolem politiky ODS v 90. letech. Výroky o zpochybnění rozdílu mezi čistými a špinavými penězi a například, že je třeba více Kožených, jsou pro mě absolutně nepřijatelné. Jan Švejnar na rozdíl od Václava Klause pozitivně vnímá aktivity ochránců lidských práv a nevládních organizací a dokládá tím svůj vztah k občanské společnosti, tolik důležité pro každou demokracii. Jan Švejnar vnímá rovněž nebezpečí globálních změn klimatu a má jasnou vizi působení České republiky v rámci Evropské unie. Profesor Švejnar je světově uznávaným odborníkem a může skutečně plnit nadstranickou roli prezidenta a značně přispět ke zlepšení politické kultury v naší zemi.
Jedna anketa, kde na chvíli získal většinu Václav Klaus, mě proto nemůže přesvědčit. Svůj hlas odevzdám Janu Švejnarovi, který je nadějí, že se v prezidentské funkci stane morálním majákem naší rozbouřené politické scény.“

Tolik vyjádření senátora zvoleného za náš region. Co byste, vážení voliči a občané, panu senátorovi doporučili. Koho by měl volit? Klause nebo Švejnara? Napište!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.