NOC S ANDERSENEM 2025

0

Neuvěřitelně rychle běží čas a píše se rok 2025. Před nám je největší, dnes již mezinárodní akce na podporu čtenářství, kterou pořádá Klub dětských knihoven Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR ve spolupráci s mnoha knihovnami nejen v České republice.

Naše knihovna v tomto jubilejním 25. ročníku přizvala vedle města Turnova, mateřských, základních škol, Centra pro rodinu Náruč a Žluté ponorky i další organizace. Organizace, které mají významné výročí svého založení: TJ Sokol Turnov (160 let) a AC Turnov (100 let). Centrum pro rodinu Náruč slaví v tomto roce 25 let od založení a knihovna dokonce 205 let. Všechna tato výročí budou připomenuta při sázení památného stromu Pohádkovníku (Fabularius Anderseni). Letošní Noc s Andersenem se stala součástí celoročního projektu výchovy ke čtenářství „Rok Jiřího Žáčka“ k jeho 80 narozeninám.

Záštitu nad akcí převzali: starosta Turnova Tomáš Hocke, místostarostové Petra Houšková a Jan Lochman, senátor Ondřej Lochman, nakladatelství Šulc – Švarc (Veronika Baštová), spisovatelka Klára Smolíková, moderátorka Barbora Klárová, redaktor Českého rozhlasu a publicista Václav Žmolík.
Mediální podpora: TvA, RTM Liberec, rádio Junior.

Zveme všechny pohádkové postavy, děti i dospělé, všechny naše příznivce a hosty do průvodu. Průvod se řadí v pátek 28. března od 17.30 hodin před knihovnou v Jeronýmově ulici. Vychází v 18.00 hodin a půjde Skálovou ulicí na náměstí Českého ráje.

Za organizátory Eva Kordová, Městská knihovna A. Marka

Děkujeme všem našim sponzorům za finanční podporu. Moc si toho vážíme!
Entry Engineering, KV Final, PVK Projekt, CRYTUR, ZIKUDA – vodohospodářské stavby, KAMAX, SINCON Technology, Profes Projekt a turnovská tiskárna Agentura Promotion.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.