NABÍDKA AKCÍ NA TURNOVSKU PRVNÍ POLOVINY ŘÍJNA

0

(aktualizováno)Podzimní čas aktivitu pořadatelů přesunuje pod střechu a tudíž akcí celkově ubývá. Přesto je z čeho vybírat. Na co upozornit především? Ještě jste ani po roce provozu nebyli na Střelnici? Využijte den otevřených dveří, podíváte se i do míst, která jsou jinak pro veřejnost nepřístupná. Právě na Střelnici také vystoupí jedna z legend české populární hudby – Petr Spálený. Nenechte si ujít poslední akci této sezony v turnovské synagoze, která se stala stavbou roku Libereckého kraje. Díky fotoklubu Safír probíhá v Turnově také několik zajímavých výstav…

Pátek 2. října
* TEXTOVÁ DÍLNA SLÁVKA JANOUŠKA. Vystoupí skvělí muzikanti, výborní textaři a milovníci češtiny jako M. Vaněk, I. Cicvárek, P. Streichl, Ž. Kabelková, L. Redlová, K. Markytán, duchovní otec S. Janoušek a další. Výstava fotografií Aleše Ostrýta. Městské divadlo, začátek v 19.00 hodin.

 

Sobota 3. října

* V 18.00 hodin začíná v zámecké galerii sychrovského zámku KONCERT SLAVNÝCH OPERNÍCH ÁRIÍ. Účinkují: Pavel Ďuríček – tenor, Bronislava Tomanová – soprán, Václav Loskot – klavírní doprovod. Průvodní slovo Radmila Hrdinová. Koncertu se zúčastní a na své angažmá v Národním divadle zavzpomíná sólista opery Bohuslav Maršík.

 

Neděle 4. října

* DĚTSKÁ DISKOTÉKA. Taneční program propojený se soutěžemi i taneční výukou vede TaPŠ ILMA. KC Střelnice, začátek ve 14.00 hodin.

* DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ KC STŘELNICE – připraveno k výročí ročního provozu kulturního domu v době od  11.00 do 16.00 hodin.

 

Pondělí 5. – pátek 9. října

* Střední uměleckoprůmyslová a Vyšší odborná škola Turnov pořádá týden otevřených dveří. V pondělí 5. října v době od 9.00 do 16.00, po zbytek týdne po domluvě – tel. 481 321 232.

Pondělí 5. – neděle 11. října
* TÝDEN KNIHOVEN – 13. ročník, probíhá od 5. do 11. října. Doprovodné akce jsou zaměřeny především pro školní děti, v pondělí 5. října v 9.00 hodin proběhne zahájení společným čtením, v úterý 6. října v 10.00 začíná beseda se spisovatelem Jiřím Kahounem a ilustrátorem Jiřím Fixlem. Ve středu se uskuteční beseda  se spisovatelkou Martinou Drijverovou. Ve čtvrtek se pro turnovské děti uskuteční zájezd pro děti do Prahy…

Akce pro veřejnost:

* Úterý 6. října se v domě Na Sboře uskuteční pořad s názvem „To první a to druhé dítě“. Autorský večer spisovatelky a scenáristky Martiny Drijverové a písničkářky Marty Němcové. Začátek v 18.00 hodin.

* Neděle 11. října – Knihovna pro celou rodinu. Mimořádně se bude půjčovat v dětském oddělení knihovny a zároveň proběhne výtvarná tvořivá dílna pro rodiče s dětmi s akademickou malířkou Evou Mastníkovou a Lenkou Neumannovou. Podzimní dílna bude zaměřena n a tvoření z papíru, podzimních darů přírody a malování podzimních motivů na hedvábí. Také si společně zahrajeme pohádky. Začátek v 9.00 hodin.


Úterý 6. října

* THE MELANIE DEKKER TRIO. Kanadská zpěvačka s doprovodem na evropském turné „zabloudí“ i do Turnova. Asi velmi ojedinělá příležitost se s ní potkat! KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.

 

Středa 7. října

* DOLCISSIMA – KATEŘINA CHROBOKOVÁ. Varhanní recitál mladé hudebnice je postaven na díle Johanna Sebastina Bacha a skladbách starých mistrů. Chrám narození Panny Marie, začátek v 18.00 hodin.

 

Pátek 9. října

* PETR SPÁLENÝ & APOLLO BAND. Petr Spálený se znovu vrátil na koncertní pódia a koncertuje s kapelou Apollo Band. KC Střelnice, začátek v 19.00 hodin.

 

Sobota 10. října

* Od 9.00 do 12.00 hodin probíhá v sokolovně ve Skálově ulici BURZA sběratelů poštovních známek, pohlednic, odznaků ad.
* V 17.00 hodin začíná v turnovské synagoze v Krajířově ulici koncert ženského dua „Two Voices“ – Edity Adlerové a Jany Rychterové. Program má název „Židovské a jiné písně“. Synagoga je v říjnu otevřena o víkendech a svátcích od 9.00 do 17.00 hodin.

* Taneční rocková zábava v KD na Podháji začíná ve 20.30 hodin. Hraje PROROCK.

 

Úterý 13. října

* DUHOVÁ AFRIKA. Cesta napříč jižní Afrikou očima cestovatelů. Bio Ráj, začátek v 19.00 hodin.

 

Čtvrtek 15. října

* Od 15.00 hodin je ve Žluté ponorce v Husově ulici připravena výtvarná dílna pro děti s názvem „Netradiční grafické techniky.“
* Městská knihovna Antonína Marka v Turnově zve na vernisáž výstavy fotografií Petra Luniaczka „LIDOVÁ ARCHITEKTURA kolem Prachovských skal“. Úvodní slovo Vladimíra JAKOUBĚOVÁ, ředitelka Muzea Českého ráje v Turnově, hudební doprovod: Hana PERNICOVÁ, klávesy, Šárka LANGOVÁ, housle. Výstavní sálek knihovny v 16.30 hodin.

* Občanské sdružení Hospic pro Liberecký kraj pořádá od 18.00 hodin ve Střední zdravotnické škole v Turnově, v ulici 28. října, přednášku Mgr. Marka Váchy, přednosty Ústavu etiky 3. LF Univerzity Karlovy, s názvem „ETICKÝ ROZMĚR HOSPICOVÉ PÉČE“.

* PRAGUE SKA CONSPIRACY – koncert. Instrumentální složka ustoupuje do pozadí, aby dala prostor nádhernému hlasu zpěvačky Mariany, jehož sílu umocňují její africké kořeny… Jako předkapela se představí Traffic Jam. KC Střelnice, začátek ve 20.00 hodin.

 

Sobota 17. října

* Ve 14.00 hodin začíná v galerii sychrovského zámku módní přehlídka „PLES NA ZÁMKU“. Konferuje Jolana Voldánová. Na programu je přehlídka historické plesové módy od baroka po současnost, vystoupení souboru  moderního tance z Mladé Boleslavi, ukázka plesové módy pro baculky módní návrhářky Adély Havlíčkové, vystoupení souboru historického tance, módní přehlídka současné plesové módy a přehlídka francouzského luxusního dámského spodního prádla.

* V 15.00 hodin začíná v turnovské synagoze v Krajířově ulici přednáška s názvem „Golem“ (poslední akce této sezony). Synagoga je v říjnu otevřena o víkendech a svátcích od 9.00 do 17.00 hodin.

* ZNÁMKY ŽIVOTA – D klub. Monology „Thespidových žen“ o zanechaných stopách životních osudů, pocitů a postojů nám přiblíží teplický D.S. The Spis. Městské divadlo, začátek v 19.30 hodin.

 

Neděle 18. října

* TANEČNÍ KURZY pro mládež (pokročilé) a pro dospělé (začátečníky a mírně pokročilé). Tančí se každou neděli pod vedením TaPŠ ILMA. Přihlášky v recepci Střelnice. KC Střelnice, mládež od 14.00, dospělí od 17.00 hodin.

PROGRAM KINA V TURNOVĚ, ŽIŽKOVĚ ULICI (Bio Ráj)

* Pátek 2., sobota 3. a neděle 4. října vždy od 17.30 hodin: G-FORCE. Rodinná komedie USA – producent Jerry Bruckheimer uvádí dobrodružnou animovanou komedii o posledních úspěších tajného vládního programu pro výcvik špionážních zvířat. Špičkově vycvičená morčata, vybavená nejdokonalejším špionážním vybavením, zjistí, že mají osud světa ve svých prackách.

* Sobota 3., neděle 4. října od 20.00 hodin: KLÍČEK. Český film vypráví příběh chlapce a dívky, kteří vniknou jedné letní noci do opuštěného komunistického vězení, kde se pomilují. Nad ránem zjistí, že v opuštěné budově nejsou sami. Dostali se zpět v čase do roku 1953, do doby, kdy mučení elektrickým proudem bylo ještě tou mírnější kratochvílí estébáků.

* Středa 7. října od 17.30 hodin: PIRÁTI NA VLNÁCH. Film USA – příběh filmu se točí kolem nespokojených moderátorů, kterým se nelíbí, že rádio BBC vysílá pouze dvě hodiny pop music týdně. Tak se zrodí bláznivý nápad na pirátské rádio, které budou vysílat z lodi v Severním moři a budou si tam hrát pop music, co jim hrdlo ráčí…

* Středa 7. října od 20.00 hodin: MILENCI. Romantické drama USA (filmový klub).

* Čtvrtek 8., pátek 9. října od 20.00 hodin: NÁVRH. Komedie USA. Když vlivná knižní redaktorka Margaret (Sandra Bullock) čelí vidině deportace do své rodné Kanady, nedá bystré ženě příliš práce, aby si rychle vymyslela, že je ve skutečnosti zasnoubená se svým nic netušícím asistentem Andrewem (Ryan Reynolds), kterého celé roky ponižovala.

* Pátek 9., sobota 10. a neděle 11. října: DOBA LEDOVÁ 3: Úsvit dinosaurů. Animovaný akční film USA. Příběh mamuta Mannyho, lenochoda Sida a šavlozubého tygra Diega, kteří se tentokrát společně s mamuticí Elliie (která si už nemyslí, že je vačice) a veverkou Scrat propadnou pod ledovce a dostanou se do jeskyně, ve které se uchovává druhohorní klima – a spolu s ním i obří dinosauři…

* Sobota 10., neděle 11. října od 20.00 hodin: PŘÍPAD NEVĚRNÉ KLÁRY. Italsko-český film. – Miloval Kláru. Miloval ji opravdově, hluboce a šíleně. A z jeho šílené lásky se zrodila žárlivost. Zbytečná, nekonečná a hlavně nebezpečná. Už popáté se v kinech objevuje v kinech film podle jednoho z bestsellerů asi nejpopulárnějšího českého spisovatele současnosti, Michala Viewegha.

* Neděle 11. října od 10.00 hodin: ASTERIX V BRITÁNII. Asterix, hrdina malého vzrůstu, a Obelix, jeho kapánek přerostlý přítel, jsou obyvateli vesnice, která stále jako jediná galská odolává útokům ze strany Říma. Tentokrát se však musí vydat na pomoc do zahraničí, za Asterixovým bratránkem z Velké Británie. Animovaný film. Pozor: Promítá se v malém sále Střelnice!

* Středa 14. října od 20.00 hodin: SYNECDOCHE, NEW YORK. Komedie USA. Canden (Philip Seymour Hoffman) je úspěšným divadelním režisérem v provinciálním městě Schenectady, ve státu New York. Když ho malé poranění na čele přiměje zamyslet se nad smrtí, umíráním a nad tím, že jeho život bude jednou pravděpodobně zcela zapomenut, pocítí nutnost zanechat po sobě něco významného. Odstěhuje se do New Yorku, kde na obrovském jevišti vybudovaném v hangárech vytváří kopii života a natáčí to na video. Čím více tvoří, tím víc se chce dostat blíž k podstatě života.

* Čtvrtek 15. pátek 16. října od 20.00 hodin: STAR TREK. Film USA. Zapomeňte všechno, co víte! Tvůrce seriálu Ztraceni, a filmů Mission: Impossible III nebo Monstrum – J. J. Abrams – přináší na stříbrné plátno zcela nové sci-fi dobrodružství. Star Trek, jak ho ještě neznáte. Příběh pojednává o první výpravě mladé posádky na palubě hvězdné lodi U.S.S. Enterprise. Jejich cestu doprovází spousta akce, humoru a vesmírného nebezpečenství. Nováčci musejí nalézt způsob, jak zastavit padoucha, jehož honba za pomstou ohrožuje celé lidstvo.

* Pátek 16., sobota 17. a neděle 18. října vždy v 17.30 hodin: HANNAH MONTANA. Muzikál USA. Rodinná hudební komedie natočená na základě úspěšného televizního seriálu o školačce, která před okolím ukrývá svou identitu popové hvězdy. Walt Disney Pictures přinášejí v extravagantním celovečerním filmu na stříbrné plátno televizní fenomén ze stanice Disney Channel.

* Sobota 17., neděle 18. října vždy ve 20.00 hodin: ÚNOS VLAKU 123. Thriller USA. Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem – únosem jednoho z vlaků.

* Neděle 18. října od 14.00 hodin: KDOPAK BY SE VLKA BÁL. Český rodinný film, dětský horor, dospělá romance a pohádka o Červené Karkulce. Hlavní hrdinka příběhu se jmenuje Terezka. Zbožňuje pohádku O Červené Karkulce, má starostlivé rodiče, ve školce nejlepšího kamaráda Šimona a takhle by mohla žít šťastně až do smrti, kdybychom se nepohybovali v realitě. Najednou Terezka začíná ztrácet půdu pod nohama, maminka a postupně všichni dospělí v jejím okolí se začínají chovat divně a jediný, kdo jí dokáže poradit, je kamarád Šimon.

 

VÝSTAVY

* V Muzeu Českého ráje v Turnově: stálá expozice kamenářství, historie a národopisu. Muzeum je návštěvníkům otevřené každý den kromě pondělí od 9.00 do 17.00 hodin.

– V galerii muzea probíhá výstava s názvem „Turnovské stříbro“. Jde o výstavu k 125. výročí založení šperkařské školy v Turnově (potrvá do 11. listopadu).

– Ve výstavním kabinetu muzea si můžete prohlédnout medaile Jiřího Korce (výstava potrvá do 19. února 2010).

– Galerie Safír v muzeu je do 9. října výstava fotografií Václava Hájka a Ivo Vlčka. V sobotu 3. října ve 14.00 hodin zde bude zahájena výstava fotografií Ivana Hurbánka nazvaná SLOVÁCKO (potrvá do 6. listopadu).

* Galerie Granát, náměstí Českého ráje. Trvalá expozice „Český granátový šperk“, stálá expozice historie těžby českého granátu a jeho zpracování, historie výroby tradičních granátových šperků v družstvo umělecké výroby Granát Turnov. Do 4. listopadu zde bude výstava fotografií Evy Jiřičkové – Struktury.

* Galerie v turnovském infocentru na náměstí Českého ráje. Ve čtvrtek 8. října v 16.00 hodin zde bude zahájena výstava fotografií Otakara Kudrnáče nazvaná Riegrova stezka. Fotografie vznikly při toulkách stezkou v průběhu všech ročních období. Výstava potrvá do 4. listopadu.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.