DO RAKOUS PŘIJÍŽDÍ CHARLEYOVA TETA

0

V pátek 22. a v sobotu 23. února hned tři premiérová představení, která byla vyprodaná během několika málo dnů. To bude nadcházející víkend v Rakousích. Po velkém úspěchu předešlého představení Světáci herci z místního spolku Jizera táhnou. „Na první představení přijde vždy celá vesnice, teď se obávám, že budou muset přijít až na reprízy, zájem o vstupenky nás až příjemně zaskočil, a to se do našeho sálu vejde přes stovku diváků,“ přibližuje Marta Franzová, která je starostkou obce a současně divadelní režisérkou.

Charleyova teta je již devátým představením spolku Jizeran, který byl obnoven v roce 1998 a jehož historie sahá do roku 1923. „Vždy od podzimu zkoušíme, na začátku jara je premiéra a představení se pak hraje ještě na podzim a příští rok na jaře. Světáky jsme dávali pětadvacetkrát, což je náš rekord, dokonce se nám podařilo vyprodat turnovské divadlo, což si velmi považujeme,“ doplňuje Franzová.

Snímky byly pořízeny při generálce představení 21. února

Spolek Jizeran je hybatelem nejen kulturního dění. Zastává to, co v jiných obcích dělají hasiči. Protože ti ale v Rakousích nejsou, tak pořádají dětské dny, brigády, vánoční zpívání… A hrají divadlo. „Na současném představení se podílí 16 lidí, hodně jich je přímo z obce, další mají k obci či spolku nějaký vztah, takže tu máme herce z Liberce, Louček, Malé Skály a z dalších míst,“ uzavřela M. Franzová. Jak dodává, největší radost má, když vidí, jak se na jevišti herci sami baví, jak jsou rádi spolu, jak společně sdílejí radost ze svého konání…

Pátek 22. února
* CHARLEYOVA TETA – veselohra o třech dějstvích od J. B. Thomase. Hrají členové Kulturního a divadelního spolku Jizeran. Uvedení hry: pátek 22. února od 19.00, sobota 23. února od 15.00 a od 19.00 hodin. Divadelní sál obecního úřadu Rakousy. Vstupné 70 Kč. Kontakt tel. 602 743 669.

Rakousy, spolek Jizeran, CHARLEYOVA TETA, generálka 21. února 2019

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.