NA DEN ŽELEZNICE BUDE LIBERECKÝ KRAJ KŘIŽOVAT PARNÍ VLAK

0

V sobotu 24. září budou po celé republice probíhat oslavy Dne železnice. V Libereckém kraji jsou připraveny hvězdicové jízdy parního vlaku, kterým se mohou cestující svézt z Liberce do Mníšku a Vesce u Liberce, do Horního Růžodolu a Turnova. V depu kolejových vozidel v Liberci si zájemci budou moci prohlédnout výstavu modelového kolejiště.

Parní vlak zahájí svou cestu v 7.50 hodin v Turnově, odkud pojede do Liberce. Odtud následně podnikne několik hvězdicových jízd: v 10.15 zajede do Vesce u Liberce, v 11.25 do Mníšku u Liberce, ve 14.05 a v 16.00 do libereckého Horního Růžodolu. V 17.30 se vlak vrátí zpět do výchozí stanice – Turnova. Parní vlak, sestavený z historických vozů, poveze lokomotiva řady 310.0134 „Kafemlejnek“ (více ZDE). Jízdné bude zdarma.
 

Hlavní oslavy všech příznivců železniční techniky budou probíhat v sobotu 24. září v Děčíně. V areálu děčínského depa kolejových vozidel a hlavního nádraží bude pro návštěvníky připravena řada zajímavých expozic a bohatý doprovodný program. Více na www.denzeleznice.cz 

Den železnice připomíná datum 27. září 1825, kdy byl zahájen provoz s parní lokomotivou konstruktéra George Stephensona mezi britskými městy Stockton a Darlington na trase dlouhé 40 km. Byla to revoluční změna, která nahrazovala koňské povozy, začaly se budovat tratě a postupně přecházela přeprava zboží a cestujících na železnici. Na našem území se první železnice objevila v roce 1832, kdy byla vybudována naše první koněspřežka mezi rakouským Lincem a Českými Budějovicemi.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.