O VYHLÍDKU Z OHRAZENICKÉHO VODOJEMU JE ZÁJEM

0

Každé druhé prázdninové pondělí můžete zavítat v rámci Turnovského léta 2023 na prohlídku unikátního věžového vodojemu v Ohrazenicích, odkud je navíc krásný výhled do celého Českého ráje. V pondělí 21. srpna máte poslední příležitost, otevřeno zde bude v době od 11.00 do 13.00 hodin. Vstup je zdarma.

„O prohlídku a výhled z horního ochozu je zájem. V průběhu otevíracích hodin přijdou v průměru sto až dvě stovky zájemců různého věku. Jsou mezi nimi místní, výletníci z okolí, i turisté z celé republiky. Namátkou jsme měli minule návštěvníky z Beskyd, z jihu Čech, z Prahy a okolí, Mladé Boleslavi, Mnichova Hradiště a dalších míst. Oproti dnům otevřených dveří, které pořádáme v průběhu roku, je tohle klidnější, lidé se v pohodě vystřídají, žádné dlouhé fronty se netvoří. Místní se vrací opakovaně,“ shrnuje Andrea Bímová z VHS Turnov.

Vodojem v Ohrazenicích byl postaven jako součást rekonstrukce dvou stávajících zemních vodojemů v areálu a výstavby a rekonstrukce vodovodních řadů až do průmyslové zóny Vesecko. Stavba probíhala v letech 2018 a 2019, nový vodojem byl uveden do provozu na podzim 2019 a zkolaudován v lednu 2020.
Stavba věžového vodojemu získala cenu „Vodohospodářská stavba roku 2020“. V roce 2019 byla mezi finalisty na stavbu Libereckého kraje, zde získala ocenění za druhé místo v hlasování veřejnosti.
Vodojem je vysoký necelých 30 m (přesně 27,5 m), akumulace vody je 150 m³. Vodojem zásobuje pitnou vodou výše položenou zástavbu v Ohrazenicích a průmyslovou zónu Vesecko.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.