MATURANTKA Z ROKU 1996 VYHRÁLA POBYT NA FLORIDĚ. PLESOVÁ SEZONA VRCHOLÍ

0

Renáta Dvořáková z Plzně je výherkyní hlavní ceny v tombole v pořadí třetího plesu pořádaného Spolkem absolventů a přátel Obchodní akademie a Hotelové školy v Turnově. Sál Střelnice byl v sobotu 8. února zaplněn absolventy napříč věkem, některé ročníky si zde udělaly setkání v rámci srazu třídy. „Přesně tohle jsme si přáli na začátku, aby se plesu zúčastnili absolventi školy v celých ročnících. Je to výjimečná možnost jak pro komunikaci se školou a učiteli, tak také navzájem mezi bývalými studenty. Každý se již někde uplatnil v profesním životě, výměny zkušeností, nápadů a novinek z oboru hotelnictví a gastronomie jsou vždy cenné,“ říká ředitel spolku Lukáš Bělohradský.

Předtančení obstarali členové tanečního kroužku ZŠ T. G. Masaryka z Hodkovic nad Mohelkou

Kromě hlavní ceny, pobytu ve čtyřhvězdičkovém hotelu v Orlandu na Floridě v USA, kterou věnoval jeden z bývalých studentů školy, se i další ceny pohybovaly v řádu tisíců korun. „Vesměs šlo opět o ceny, které věnovali absolventi, což bereme jako důkaz toho, že si stále váží vzdělání, kterého se jim na turnovské hotelovce dostalo,“ dodává Bělohradský.
A tak si výherci budou moci mj. užívat pobytu v luxusních hotelích ve Špindlerově Mlýně a v Harrachově, podívat se na Karlštejn a najíst se ve zdejší vyhlášené restauraci, navštívit zámek Hrádek u Nechanic či zajít do vyhlášeného baru v Pardubicích. Šťastný výherce si odnesl cenu z Plzeňského Prazdroje – plzeňské pivo na čtvrt roku zdarma… Co do počtu a kvality výher v tombole patří tento ples k nejlepším v Turnově.
Jeho výtěžek je věnován na podporu nejlepších studentů školy.

„V sezoně míváme na Střelnici kolem patnácti plesů, první v prosinci a letos poslední bude 6. března. Pak ještě na úplný závěr pořádáme 4. dubna velký maškarní ples, který je vždy velmi úspěšný,“ říká jednatel Kulturního centra Turnov David Pešek.
Tradičně největší návštěvnost mají plesy maturitních tříd zdejších středních škol, kdy Střelnice praská ve švech. Maximálně se sem vejde 600 návštěvníků. „To už ale nemůže být pro všechny úplně komfortní, i když se velmi snažíme. Provozovat můžeme najednou až čtyři bary a k tomu restauraci KUS v přízemí, ideální je ale o něco menší počet lidí, aby byli všichni v pohodě a u barů se netvořily fronty,“ dodává Pešek. Pracovníci KCT pořadatelům poskytují profesionální zázemí od ozvučení po gastronomický servis.

Výherkyně pobytu v hotelu v Orlandu s Lukášem Bělohradským a s partnerem

Jeden z dalších vrcholů plesové sezony zde proběhne v sobotu 15. února, kdy se koná XI. MĚSTSKÝ PLES. Jeho hlavním tématem bude 200. výročí knihovny. Jako půlnoční překvapení je připraveno asi hodinové vystoupení kapely ABBA Stars revival. Výtěžek plesu bude věnován turnovské knihovně.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.