LONDÝNSKÝ DOUBLEDECKER MÍŘÍ DO TURNOVA

0

Olympiáda 2012 v Londýně se blíží. Kampaň na podporu olympijské myšlenky, kterou organizuje Český olympijský výbor (nese název „Žijeme Londýnem“), odstartovala 24. května v Brně a postupně se dostane do všech krajů České republiky. „Cílem tohoto projektu je prezentovat veřejnosti myšlenky olympismu, podpořit české reprezentanty na olympijských hrách v Londýně, informovat fanoušky o možnostech, jak zakoupit vstupenky do Londýna a motivovat mládež ke sportu a pravidelným pohybovým aktivitám,“ říká Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru.

Kromě dalších aktivit budou součástí kampaně také propagační jízdy legendárního londýnského doubledeckeru. Ten do Libereckého kraje zamíří ze své cesty po jižní Moravě, Olomouckém, Pardubickém a Královéhradeckém kraji a ve čtvrtek 9. června zavítá do Turnova (náměstí Českého ráje). Zde bude všem zájemcům k dispozici od 9.00 do 17.00 hodin.

Autobus je vybaven multimediální technikou a představuje komplexní informační základnu o všem, co souvisí s Českým olympijským týmem a olympiádou v Londýně. Pro všechny, kteří milují sportovní soutěže, bude připraven v těsném sousedství doubledeckeru také veslařský trenažer. Zájemcům se na něm bude měřit vzdálenost dosažená za jednu minutu. Dosažený čas si poté porovnají s rekordním záznamem špičkového českého veslaře Václava Chalupy a ti nejlepší se mohou těšit na drobné suvenýry. Tento červený dvoupatrový veterán, vyrobený v roce 1959 a léta jezdící v Londýně, absolvuje celkem 128 zastávek po celé České republice, v příštím roce se do Libereckého kraje znovu vrátí.

 

Více na www.zijemelondynem.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.