LISTOPADOVÉ KULTURNÍ POZVÁNKY

0

Tento měsíc tradičně vyvrcholí první adventní nedělí a rozsvícením vánočních stromů dnes už téměř v každé obci. Před tím se ale uskuteční množství zajímavých akcí, které opravdu stojí za pozornost. První listopadový čtvrtek v muzeu otevírají vánoční výstavu zasvěcenou tentokrát rybám a rybářům. Uskuteční se již 17. ročník recitační soutěže Poetika, nový koncertní program představí kapela Nothingham, v Kacanovech vystoupí legendární ASPM s Janem Spáleným. V pátek 20. listopadu se v turnovském lokomotivním depu uskuteční něco, co tady ještě nikdy nebylo. V industriálním prostředí mezi lokomotivami, vagony, nářadím, plošinami a dalšími technickými doplňky vystoupí tři kapely, z nádraží bude do depa pro návštěvníky jezdit motoráček…

CENTRUM PRO RODINU NÁRUČ, o. s., Skálova 540, Turnov; www.naruc.cz, naruc.turnov@seznam.cz, tel. 775 964 314. Vybíráme z programu:
* Středa 4. listopadu od 18.00 hodin: KDE SE TVOŘÍ I BOŘÍ SEBEVĚDOMÍ DĚTÍ. Přijďte si poslechnout a společně objevit, jak můžeme růst sebevědomí a sebedůvěru dětí podporovat.
* Středa 11. listopadu od 17.00 hodin: MARTINSKÁ SVĚTÝLKA. Od 16.00 hodin si můžete v Náruči vyrobit vlastní lampion.
* Čtvrtek 19. listopadu od 18.00 hodin: SETKÁNÍCELIAKŮ.
* Úterý 24. listopadu od 17.00 hodin: KURZ VÝROBY ŠPERKŮ A OZDOB HÁČKOVANÝCH Z DRÁTKU (začátečníci).
* Čtvrtek 26. listopadu od 9.00 do 11.30 hodin: VÝROBA ADVENTNÍCH VĚNCŮ.

Program na každý den:

Pondělí 2. listopadu
* DETEKTOR LŽI
. Kdesi na ruském panelovém sídlišti žije manželský pár, jehož zamilovanost už dávno pominula. Eva Elsnerová se do role prostořeké a temperamentní Naděždy, jejíž pusa se ani na chvíli nezastaví, vložila s velkou energií. Adrian Jastraban, kterého můžete znát z jeho televizních a filmových rolí, představení koření svým nezaměnitelným charismatem a Matouš Ruml využívá jako seriózní student a vědec hypnotizér v jedné osobě naplno všechny komické příležitosti, aby diváka od srdce rozesmál. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji 350 Kč, na místě 390 Kč.

Úterý 3. listopadu
n201511011604_vakci_208_015_akcelistopad* IVETA KLEINOVÁ, PEROKRESBY.
Vernisáž výstavy v galerii „U Zlatého beránka“ v I. patře informačního centra na náměstí začíná v 17.00 hodin. Vystaveno bude i několik kovaných plastik jejího syna Davida, který je absolventem SUPŠ a VOŠ Turnov. Hudební doprovod Eva Matylda Jiřičková. Výstava potrvá do konce roku.
* EKVÁDOR – INDIÁNI POD SOPKAMI. Přednáška cestovatele Pavla Svobody. Dva lidé, dva batohy, pět zemí a sedm měsíců dobrodružství. Taková byla jeho cesta napříč Jižní Amerikou. Kino Sféra od 18.00 hodin, vstupné 70 Kč.

Středa 4. listopadu
* BURZA STŘEDNÍCH ŠKOL 2015
proběhne od 8.00 do 16.00 hodin v prostorách Obchodní akademie, Hotelové školy a Střední odborné školy v Turnově, v Alešově ulici. Přibližně 38 středních škol zde bude prezentovat nabídku svých oborů žákům 8. a 9. tříd základních škol semilského, mladoboleslavského, jabloneckého a libereckého okresu.
* BESEDA S KRAJSKÝMI ZASTUPITELI ZVOLENÝMI ZA TURNOV. Pořádá Spolek rodáků a přátel Turnova od 16.00 hodin v sále ZUŠ na náměstí. Zúčastní se Hana Maierová (SLK), Mir. Beran (KSČM), Ivan Kunetka (ZpLK), Tomáš Sláma (ODS), Otakar Špetlík (ODS). Přijďte si pohovořit o problémech regionu i města, poznejte své zastupitele, jejich působení v krajském zastupitelstvu, jejich názory.
* U ZAVĚŠENÉ KNIHY „NA CESTÁCH“. Moderátor oblíbeného televizního pořadu Petr Vizina si bude v kulturní kavárně KUS povídat se spisovatelkou Irenou Douskovou, autorkou knihy Hrdý Budžes, známé i z divadelního zpracování s Bárou Hrzánovou v hlavní roli. Literární večer. Kulturní kavárna KUS od 18.00 hodin. Vstupné volné.

Čtvrtek 5. listopadu
* Od 10.00 do 17.00 hodin probíhá DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ v ZŠ v Žižkově ulici. Na budoucí „šesťáky“ tady čekají od 15.00 hodin. Pro budoucí prvňáčky se den otevřených dveří koná 26. listopadu od 16.00 hodin. Více na www.zsturnov.cz, tel. 481 325 610, e-mail: skola@zsturnov.cz.
n201511011604_vakci_209_015_akcelistopad* KAPR, SUMEC, ŠTIKA – historie tradičního chovu ryb a rybolovu na Turnovsku. V 16.30 hodin začíná vernisáž výstavy v Muzeu Českého ráje. Návštěvníci výstavy budou mít možnost se seznámit s pomůckami a náčiním, se kterým pracovali rybáři v závěru 19. století, co všechno používali ve vesnickém prostředí pytláci i jak se způsob rybolovu v rybničním rybářství vyvíjel od pravěku po současnost. Výstava zároveň návštěvníkům představí rybu jako fenomén kulturního dědictví – například rybu jako součást mytologie a náboženství od pravěku do současnosti, rybu jako motiv pro výtvarné umění a řemeslo, rybu jako součást postního jídelníčku, úpravu ryb v tradiční lidové kuchyni i výrobky z rybích kostí a šupin. V době konání Vánočních trhů v Turnově se mohou zvláště děti těšit na tzv. Kapří stezku, která je zavede z náměstí Českého ráje Skálovou ulicí nejen na tuto výstavu, ale také na „rybí dílnu“ do Kamenářského domu. Vernisáž bude spojena s ochutnávkou pokrmů z ryb.
* INTERNÍ KONCERT ŽÁKŮ ZUŠ, koncertním sál školy na náměstí Českého ráje od 17.00 hodin. Vstupné dobrovolné.

Pátek 6. a sobota 7. listopadu
* DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ VÝZKUMNÉHO CENTRA TOPTEC.
Věděli jste, že se v České republice vyvíjí optické prvky pro družicový výzkum kosmu? Ne? O důvod víc navštívit optické pracoviště Ústavu fyziky plazmatu AV ČR v Turnově! Představíme vám nejmodernější zařízení pro návrh, vysoce přesnou výrobu, testování a měření unikátních optických dílů a systémů. Pracoviště najdete v přízemí Dioptry v Sobotecké ulici. V pátek je otevřeno od 10.00 do 17.00 hodin pouze pro předem ohlášené „hromadné“ návštěvy, v sobotu od 10.00 do 15.00 hodin je volný vstup pro veřejnost. Kontakt: Ing. Jana Kovačičinová, tel. 487 953 915, e-mail: kovacicinova@ipp.cas.cz, www.toptec.eu.

Sobota 7. listopadu
* VYTVOŘ SI SVÉHO ANDĚLA
– dvoudenní kurz keramiky (pokračuje 28. listopadu). Kurz pro děti i dospělé vede zkušená lektorka Dana Kupkárová. První sobotu se modeluje, druhá je věnována malování a glazování. Cena za oba dny 800 Kč dospělý, 500 Kč děti do 18 let. Přihlašování on-line na www.zlutaponorka.turnov.cz/krouzky/kurzy-a-seminare. Kapacita pouze 10 osob, tak neváhejte. Kurz probíhá v keramické dílně na ZŠ Žižkova vždy od 8.00 do 16.00 hodin.
n201511011604_vakci_210_015_akcelistopad* LAMPIONOVÝ PRŮVOD S PONORKOU. Žlutá ponorka zve malé i velké, sejdeme se v městském parku za letním kinem v 17.00 hodin. Průvod bude zakončen na stejném místě. Trasu a způsob zakončení ponecháme prozatím v tajnosti. Cestu bude možné zvládnout s běžnými kočárky, povede ale netradičními místy. Od 16.00 hodin si mohou zájemci ve Žluté ponorce vyrobit lampion. Na závěr, krátce po 18. hodině, čeká na všechny malé překvapení a také občerstvení.

Pondělí 9. listopadu
* POEZIE V ULICÍCH
. Prezentace vlastní básnické tvorby studentů SUPŠ Turnov a ZŠ Skálova proběhne po celý den v městském parku u letního kina. Tato netradiční originální akce dává prostor mladým tvůrcům poezie. V případě nepříznivého počasí se akce koná v prostorách SUPŠ.

Úterý 10. listopadu
* TAJE THAJSKA – Z OPIČÍHO MĚSTA ZA KRÁLOVNOU KOBROU
. Pestrá fotograficko-filmová projekce Kateřiny a Miloše Motani z prostředí severního Thajska. Cestovatelský klub. Městské divadlo od 18.00 hodin, vstupné 70 Kč.
* VEČER NA SBOŘE: Jiří Žáček. Autorský večer s básníkem Jiřím Žáčkem, který oslaví se svými čtenáři 70. narozeniny. Hudební doprovod Martin Hybler. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin.

Středa 11. listopadu
* CAFÉ KOLEJ
v Nádražní ulici – od 11.00 hodin ochutnávka Svatomartinských vín. Akce probíhá po celý den, od 17.00 a 19.00 proběhnou ochutnávky ve vinném sklípku.

Středa 11. a čtvrtek 12. listopadu
* RECITAČNÍ SOUTĚŽ – POETIKA
. Již 17. ročník recitační soutěže pro milovníky poezie a krásných textů v celkem pěti kategoriích od 6 do 25 let. Městské divadlo vždy od 9.00 do 14.00 hodin.

Čtvrtek 12. listopadu
* KNIHA ČESKÉHO RÁJE
v Hluboké ulici: Autogramiáda s tvůrcem populárních kuchařek Ladislavem Hruškou začíná v 16.00 hodin.
* POETIKA – GALAVEČER. Každoroční slavnostní vyhlášení recitační soutěže Poetika letos obohatí hned dva zajímaví hosté. V městském divadle totiž vystoupí kromě vybraných vítězů soutěže také básník J. H. Krchovský a slovenská zpěvačka Katarzia. J. H. Krchovský je slovy učebnic jedním z nejvýraznějších tvůrců vzešlých z pražského undergroundu 80. let. Na galavečeru Poetiky začne autorským čtením a po něm zahraje ještě s Kch-Off-Band. Svérázná básnířka, autorka písní a zpěvačka Katarzia bývá přirovnávána k raperům s kytarou či přímočarým punkovým písničkářkám. Městské divadlo od 18.00 hodin, vstupné v předprodeji 80 Kč, na místě 120 Kč.

Pátek 13. listopadu
* CESTOPISY – ZÁPADEM USA KŘÍŽEM KRÁŽEM
. Dvanácti národními parky USA vás postupně provedou cestovatelé Edvard, Zdena a Veronika Miškejovi. Tentokrát se podíváte ke Kosmické jehle a Ďáblovu jezeru. Velký sál sborového domu CASD Turnov, Nádražní ul. 1130. Začátek v 17.30 hodin.

Sobota 14. listopadu
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE
, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, k tanci a poslechu hraje Turnovanka. Více informací na www.turnovanka.cz.

Pondělí 16. listopadu
n201511151218_vakci_217_015_akcelistop* INFLAGRANTI A JOSEF VOJTEK
. Elektrické smyčcové trio Inflagranti s doprovodnou kapelou. Jako speciální host vystoupí s hudebnicemi zpěvák kapely Kabát Josef Vojtek! KC Střelnice od 20.00 hodin. Vstupné v předprodeji 370 Kč/340 Kč/310 Kč, na místě 400 Kč/370 Kč/340 Kč.

Středa 18. listopadu
* POEZIE – DAR ŽIVOTA.
Komponované pořady slova a hudby pro širokou veřejnost. Účinkují Eva Kordová (recitace) a František Lamač (hudební doprovod na housle). Penzion pro seniory Výšinka od 14.00 hodin. Pořad bude zopakován ve stejnou dobu 25. listopadu v DD Pohoda.

n201511151408_vakci_224_015_regenerace* REGENERACE, NETRADIČNÍ PROPOJENÍ. Druhý ročník výstavy, která má přispět k rozšíření pohledu na šperk nejen jako na klenot z drahých materiálů, ale též na šperk s ambicemi stát se uměleckým artefaktem balancujícím na pomezí drobné plastiky. Novinkou v koncepci výstavy je pozvání hostů. K okruhu místních autorů byli přizváni šperkaři působící na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě. Výstavní sál Muzea Českého ráje v Turnově v 16.30 hodin. Výstava potrvá do 17. ledna.
* POHOVKA – SONG A VÁRADY. Listopadová talk show představí hned dvě zajímavé dámy. První z nich je publicistka a astroložka Věra Várady, vedle které se posadí zpěvačka a hlasová pedagožka Feng-yűn Song. Večer bude moderovat Petr Vydra. Městské divadlo od 19.00 hodin. Vstupné 200 Kč, senioři na OSV 140 Kč.

Pátek 20. listopadu
* SVĚTÁCI.
Kulturní a divadelní spolek Jizeran Rakousy si vás dovoluje pozvat na divadelní zpracování známého díla Zdeňka Podskalského a Vratislava Blažka – Světáci. Ve hře doplněné hudbou a zpěvem se představí Martin Franc, Hynek Matzke, Jakub Sýkora, Milena Mikezová, Kateřina Brožková, Eliška Sýkorová, Marta Franzová, Martin Meloun, Jiří Franz, Bára Franzová a Lída Žďárská. Přijďte si připomenout legendární hlášky a uvolněnou atmosféru lidí, kteří do toho vkládají veškeré nadšení. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné 90 Kč.
n201511011605_vakci_212_015_akcelistopad* KONCERT V DEPU TURNOV. Po zářijových příznivých ohlasech návštěvníků lokomotivního depa v Turnově (v rámci oslav 150. let železnice Turnov – Kralupy nad Vltavou) lidé kolem Klubu železnic Českého ráje a kacanovského sdružení Radosti přicházejí s opravdu mimořádnou akcí, která má v Česku jediné srovnání, a to hudební festival Colours of Ostrava. I v Turnově se bude koncertovat v industriálním prostředí mezi lokomotivami, vagony, nářadím, plošinami a dalšími technickými doplňky novými či historickými! Tato ojedinělá akce možná spustí celý cyklus hudby a divadla v bývalé turnovské topírně! Začátek je ve 20.00 hodin, od 19.00 hodin bude z peronů turnovského nádraží jezdit do depa pro zájemce vláček. Vystoupí kapely: Waldovy Matušky, FD band a The Boband. (Lokomotivní depo Turnov sloužilo svému účelu celé 20. století až do roku 2001. V roce 2005 jej České dráhy úplně opustily a nebýt lidí z Depa historických vozidel v Lužné u Rakovníka, kteří si zde udělali pobočku, patrně by dnes bylo hodně zchátralé. Naštěstí k tomu nedošlo. Přijďte na mimořádnou akci, podpořte kulturu trochu jinak!)
* BONDOVSKÁ PARTY. Diskotéka. KC Střelnice od 21.00 hodin. Vstupné 100 Kč, se vstupenkou z kina Sféra z filmu Spectre zdarma.

Sobota 21. listopadu
* KOUZLA A ČÁRY TAJEMNÉ PRAHY
. Pohádka odehrávající se na Karlově mostě je plná pověstí, písniček a příběhů, které se hravou formou snaží přiblížit dětem Staré pověsti české a zároveň bohatou historii našeho hlavního města. Pohádka je určená pro děti od čtyř let. Městské divadlo od 10.00 hodin, vstupné 50 Kč.
* PŘEDVÁNOČNÍ VÝSTAVA RUČNÍCH PRACÍ A KREATIVITY proběhne od 10.00 do 17.00 hodin v prostorách OÚ v Karlovicích. Přijďte se naladit do vánoční atmosféry a udělat si radost krásnými ručně tvořenými výrobky. Výtěžek z této akce bude opět věnován na dobročinné účely.
* ROTA NAZDAR UCTÍ ARMÁDNÍHO GENERÁLA ALOISE LIŠKU. Klub vojenské historie Rota Nazdar, obec Malá Skála, Československá obec legionářská a Ministerstvo obrany ČR pořádají pietní vzpomínku na armádního generála Aloise Lišku u obelisku před jeho rodným domem čp. 332 na Záborčí u Malé Skály. Záštitu nad vzpomínkovou akcí, která se koná u příležitosti 120. výročí jeho narození, převzal hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Od 10.00 do 16.00 hodin budou na malé výstavce Roty Nazdar k vidění osobní, pamětní předměty a fotografie pana generála. Pietní akt začne ve 14.00 hodin.
n201511151218_vakci_219_015_akcelistop* NOTHINGHAM. Známá turnovská kapela oslaví příští rok už dvacet let své existence. Letos na jaře zamíchali muzikanti sestavou a připravili zbrusu nový hudební materiál v trochu jiném hávu než by se dalo čekat.
Na pomoc při jeho prezentaci si přizvali liberecké doom metalisty „Source of Sadness“ a novou turnovskou formaci „Anarchia“, která se rovněž hlásí k metalovým kořenům. KC Střelnice od 20.00 hodin, vstupné v předprodeji 50 Kč, na místě 100 Kč.
* OLDIES PARTY – RETRO DISKO. Příšovice, sokolovna od 20.00 hodin. Mejdan s hity 60. – 90. let minulého století. DJ´s Michal Tůma a Michal Karabin.
n201511151219_vakci_223_015_akcelistop* ASPM. Koncert legendární kapely kolem charizmatického hudebníka Jana Spáleného. KD Kacanovy od 21.00 hodin. Afterparty – Dědkové. Kapacita míst k sezení je omezena, předprodej vstupenek probíhá v trafice U Vildy ve Skálově ulici a v hotelu Králíček v Kacanovech. Cena vstupenky je 180 Kč v předprodeji. Pokud nějaké vstupenky zbudou, budou za 200 Kč na místě. Pořádá Spolek Radosti.

Sobota 21. a neděle 22. listopadu
* KURZ STOP MOTION ANIMACE – ANIMACE OBJEKTŮ.
Lektor Alena Novotná. Přihlásit on-line se můžete v akcích na www.zlutaponorka.turnov.cz nejpozději do 16. listopadu.

Pondělí 23. listopadu
* BÁSNĚ ZE ŠUPLÍKU
. Volné setkání tvůrců poezie na autorském čtení. Společenský sálek knihovny A. Marka od 14.00 do 18.00 hodin.

Úterý 24. listopadu
* FROTÁŽ 100x JINAK
. Výtvarná dílna pro veřejnost. Výtvarná dílna v přízemí Žluté ponorky v Husově ulici od 14.00 do 18.00 hodin.
* ISLAND. Petr Schlindenbuch zve na výlet do severního Atlantiku na druhý největší evropský ostrov. Kino Sféra od 18.00 hodin, vstupné 70 Kč.

Středa 25. listopadu
* JAN ŠIMANDL
patří k nejmladším českým klavíristům a jako jediný Evropan byl vybrán na soutěž Young Artists Piano Competition v americkém Rochesteru. Turnovský hudební večer. Městské divadlo od 19.30 hodin, vstupné v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč.

Čtvrtek 26. listopadu
n201511151218_vakci_220_015_akcelistop* BETLÉMY ZE SBÍRKY JOSEFA VÁCLAVA SCHEYBALA.
Sbírka betlémů manželů Scheybalových, která je dnes součástí sbírky Muzea Českého ráje v Turnově, není velmi početná a patrně ani nebyla systematicky budována. Má však velký význam pro regionální kulturní historii. Jako ucelený soubor nebyla dosud nikdy prezentována. Sbírka obsahuje mj. unikátní betlémové archy z 1. poloviny 19. století, díla rytce P. Bohmanna, které patří k nejstarším dosud známým betlémovým archům v Čechách. Kamenářský dům od 26. listopadu do 6. ledna 2016.
* VEČER NA SBOŘE: Martina Bittnerová – Lásky Boženy Němcové. Uvedení nové knihy spisovatelky Martiny Bittnerové, citace textů Eva Kordová. Na místě bude možno zakoupit podepsanou knihu. Dům Na Sboře ve Skálově ulici od 18.00 hodin. Od 14.00 hodin bude pořad uveden v penzionu pro seniory v Žižkově ulici v Klubu aktivního stáří.

Pátek 27. listopadu
* CESTOPISY ZÁPADEM USA KŘÍŽEM KRÁŽEM
. Dvanácti národními parky USA vás postupně provedou cestovatelé Edvard, Zdena a Veronika Miškejovi. Tentokrát se podíváte do země kaňonů. Velký sál sborového domu CASD Turnov, Nádražní ul. 1130. Začátek v 17.30 hodin.
* NAPŘÍČ. Myšlenkou „minifestivalu“ NAPŘÍČ je spojit zajímavé muzikanty, kteří by se třeba na pódiu nikdy nesetkali. Festival Napříč zahájí vystoupení skupiny XXLive, kteří charakterizují svou hudbu jako „pouliční akustický nářez, groove jízdu na dvě španělky a bednu whiskey a tak trochu hrdelního zpěvu. Druhým vystupujícím bude David Stypka & Bandjeez – muzikanti z Frýdku-Místku (jako speciální host se představí Lucie Redlová). Vrcholem festivalu bude znovu obnovená kapela Dunaj, která vystoupí pod jménem Dunajská vlna – návrat legendy českého alternativního rocku na pódia se odehraje za pomoci čerstvé posily v podobě bubenice Michaely Antalové. KC Střelnice od 19.00 hodin, vstupné 80 Kč.

Sobota 28. listopadu
* OKRESNÍ VÝSTAVA KRÁLÍKŮ A MÍSTNÍ VÝSTAVA HOLUBŮ.
Pořádá ZO ČSCH  Turnov 1 od 8.00 do 15.00 hodin v chovatelské hale u zastávky ČD Turnov-město. Občerstvení zajištěno. Tombola s živými zvířaty. Možnost zakoupení vystavovaných zvířat.
* POSEZENÍ PŘI DECHOVCE, hasičárna na Daliměřicích od 16.00 hodin, vstupné 50 Kč, k tanci a poslechu hraje Turnovanka. Více informací na www.turnovanka.cz.
* HUBERTSKÁ ZÁBAVA v sále kulturního domu v Kacanovech. Bohatá tombola a myslivecká kuchyně. Hrají Veselí pozůstalí, začátek ve 20.00 hodin, vstupné 150 Kč. Vstupenky jsou k dostání u p. Šimka na tel. 606 621 427. Autobus zajištěn, odjezd v 18.30 hodin ze Žehrova, trasa: Ždár, Všeň, Podháj, Modřišice, Přepeře, Turnov (chemička), Turnov –  žel. st., Turnov – U masny, Turnov – žel. zastávka, Turnov-Mašov.  Odjezd zpět kolem druhé hodiny. Pořádá Myslivecké sdružení Vyskeř.

Neděle 29. listopadu
* DEN PRO DĚTSKOU KNIHU
. Devátý ročník propagační akce zaměřený na výchovu ke čtenářství. Určeno pro rodiny s dětmi. Jako tradičně bude v programu výtvarná dílna, soutěže, autorská čtení, prodej knih, loutkové pohádky atd. Uvedeny budou i nové knihy. Dětské oddělení knihovny A. Marka od 9.00 do 14.00 hodin.
n201511151219_vakci_221_015_akcelistop* PRVNÍ ADVENTNÍ KONCERT: ZÁMECKÉ SAXOFONOVÉ KVARTETO. Předvánoční čas se nachýlil a s ním i doba adventních koncertů. Pojďte si připomenout slavné písně G. Gershwina, J. Ježka, a to v podání jednoho z nejkrásnějších a nejlíbivějších hudebních nástrojů jakým je saxofon. Kostel sv. Mikuláše v Turnově od 15.00 hodin, vstupné v předprodeji 60 Kč, na místě 80 Kč. 
* DECHOVÁ HUDBA ČESKÝ RÁJ. Přesné založení dechové hudby není dochováno, prvním známým kapelníkem byl Josef Vocásek z Kacanov. Po jeho smrti převzal taktovku člen souboru Karel Egrt z Mladostova.
Ten vedl soubor 40 let. Jeho nástupcem se stal František Adamec z Vyskře. Tehdejší kapelníci zároveň vyučovali své žáky. Od roku 1976 držel taktovku pan Josef Adam z Kacanov, který řídil orchestr až do jeho náhlého odchodu do hudebního nebe v říjnu 1984. Nynější kapelník Jaroslav Raulin vede soubor od roku 1985. Svým hlasem kapelu krášlí Markéta Bismilerová a Václav Brož. Setkání s dechovkou ze Všeně. KC Střelnice od 15.00 hodin. Vstupné 50 Kč.
n201511151219_vakci_222_015_akcelistop* ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Turnov, náměstí Českého ráje, program od 16.30 hodin. Programem bude provázet Eva Kordová. Vystoupí dramatický kroužek ZŠ Žižkova pod vedením Jany Kepkové. Žáci se představí coby adventní postavy a budou dětem rozdávat drobnou nadílku. Těšit se také můžete na skřítka Turnováčka. Představí se i žesťový soubor ZUŠ a pěvecký soubor Karmínek.

Pondělí 30. listopadu
* ORCHESTR LADISLAVA BAREŠE
z Liberce. Pro sérii předvánočních koncertů si známý liberecký orchestr připravil speciální program složený ze známých zahraničních a tuzemských vánočních písní ve swingových i jiných úpravách, které doplní též řada swingových evergreenů. To vše ve zpívaném i čistě orchestrálním provedení. Městské divadlo od 19.30 hodin. Vstupné v předprodeji od 120 Kč, na místě 150 Kč.

Pátek 4. prosince
* MIKULÁŠKÁ NADÍLKA V PONORCE
. Rodinné setkání s čertem a Mikulášem pro děti od čtyř do osmi. Rezervace místa je nutná, kapacita omezena. Více informací na www.zlutaponorka.turnov.cz. Sál v přízemí Žluté ponorky od 16.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.