LETNÍ KINO NAVŠTÍVIL SKORO CELÝ TURNOV

0

Turnovské letní kino je dlouhodobě jedno z nejúspěšnějších v Česku a letošní sezona to jenom potvrdila. Navštívilo jej dohromady neuvěřitelných 10 292 diváků a odehrálo se zde celkem 73 představení! Jednoduchým výpočtem to znamená, že na jeden film přišlo průměrně 141 lidí, což je počet, který by se do kamenného kina Sféra ani nevešel! „Letos nám vyšlo skvěle počasí, měli jsme připravených celkem 78 představení a jen pět jsme jich nemohli odehrát,“ pochvaluje si dramaturg kina Adam Švancar. „Turnovské letní kino má tu obrovskou výhodu, že je umístěné přímo v centru města a přitom je krásně přírodní. Navíc dosahuje velké technické kvality, ať už se to týká plátna, nebo kvality zvuku, kterou se může pyšnit málokteré letní kino v republice,” dodává Švancar.

A co lákalo diváky do letního kina nejvíc? Překvapivě animované filmy, na které nechodili zdaleka jen rodiče s dětmi. Hned v závěsu pak byly české komedie. „Mě samozřejmě potěšil i obrovský úspěch Filmového víkendu ČSFD.cz, který se letos opět podařil bez chyby,” dodává dramaturg.

Nyní už kino promítá opět na Střelnici. „Diváci se mohou těšit na osvědčenou dramaturgii, tedy středeční Filmový klub, čtvrteční „Kino nejen pro seniory“ či nepravidelné „Horror Nights“ a tak dále,” popisuje Švancar. Podle jeho slov bude v nové sezoně ještě víc kostýmovaných a půlnočních premiér. „Nechci prozrazovat příliš, ale už v říjnu nás čekají první dva díly Návratu do budoucnosti, pak přijde na řadu další bondovka, v prosinci samozřejmě nové Star Wars, ale nepředbíhejme,” naznačil dramaturg.

Do programu se chystají i další novinky. Od letoška budou mít turnovští diváci možnost zajít do kina i na operu, divadelní představení nebo výstavu. „Kromě toho budeme nabízet i koncerty klasické a rockové hudby a další alternativní projekce,” doplnil Švancar. Už v říjnu se tak na plátně kina Sféra objeví třeba záznam koncertu rockové legendy The Who či Figarova svatba z londýnského Royal Opera House.

Adéla Ištvánková, Kulturní centrum Turnov, adela.istvankova@kcturnov.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.