HASIČE V PŘÍŠTÍM ROCE ČEKAJÍ POMĚRNĚ ZÁSADNÍ ÚSPORNÁ OPATŘENÍ

0

Úsporná opatření se v roce 2011 výrazně dotknou i Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Hlavní kroky jsou navrženy v „Plánu úsporných HZS LK“ a budou zaměřeny na snížení provozních a investičních výdajů. Dojde zejména k omezení rozvoje materiálně-technické základy a vybraných činností. V konkrétních číslech to oproti roku 2010 znamená rozdíl ve výši 6,2 mil. Kč. HZS Libereckého kraje tak nevytvoří ani rezervu pro řešení mimořádných událostí většího rozsahu. Nebudou prostředky pro hrazení vzniklých škod.

V plánu úsporných opatření HZS LK je připraveno:

* Snížení počtu příslušníků a občanských zaměstnanců HZS Libereckého kraje především neobsazováním uvolněných tabulkových míst.

* V průběhu roku 2011 nebude obsazeno 12 míst příslušníků na stanicích.

* K mimořádné události tak bude vyjíždět menší počet zasahujících hasičů.

* Během prvního pololetí roku 2011 odejde šest občanských zaměstnanců.

* Administrativní činnosti, které tito občanští zaměstnanci pro podporu výjezdových hasičů vykonávali, tak budou muset částečně přejít na velitele jednotek. Tím dojde ke zvýšení jejich zátěže při zabezpečování odborné přípravy a výcviku a k omezení četnosti konání cvičení, soutěží a obdobných akcí i účasti na nich.

* Zásadní omezení nákupů drobného dlouhodobého majetku, nákupů spotřebního materiálu, zásob a náhradních dílů.

* Realizace pouze bezpodmínečně nutných oprav a údržby požární techniky.

* Zrušení příspěvku na stravování pro příslušníky i zaměstnance.

* Snížení mezd příslušníků i občanských zaměstnanců podle vládou nově schválených platových tarifů pro státní zaměstnance a příslušníky bezpečnostních sborů.

 

Hasičský záchranný sbor ČR musí oproti roku 2010 v rozpočtu pro rok 2011 uspořit 39,1 % z celkového objemu finančních prostředků. Rozpočet HZS ČR pro rok 2011 bude tedy krácen o 883 mil. Kč, z toho 540 milionů z investičních prostředků a 343 milionů z ostatních provozních výdajů.

 

por. Mgr. Iva Michalíčková, tisková mluvčí HZS Libereckého kraje
iva.michalickova@hzslk.cz , www.hzslk.cz

 

Pozn. red.: Ne, tohle není předčasný silvestrovský žertík, tato tisková zpráva přišla dnes na adresu redakce TvA oficiální cestou. Pouze titulek je dílem redakce. Jinak doufejte, milí čtenáři, že u vás v příštím roce nebude hořet. A otázka do diskuse: Tunelovali hasiči na jednotlivých jednotkách státní rozpočet, nebo zase jednou úsporná opatření řízená shora dopadla na lidi dole?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.