KULTURNÍ CENTRUM ZVE NA DRUHÝ ONLINE KONCERT A NA VIRTUÁLNÍ KINO

0

Ve čtvrtek 23. dubna od 20.30 hodin proběhne v pořadí druhý online koncert z turnovské Střelnice. Po Duu BigBand z minulého týdne (ZDE) tentokrát projekt „Za kulturou virtuálně“ nabídne pěvecký recitál Evy Lédlové, Věry Poláchové a Jaroslava Patočky za klavírní spolupráce Bohuslava Lédla. Zazní písně a árie našich i zahraničních autorů.

Vynikajícího klavíristu a varhanistu, pedagoga a ředitele ZUŠ v Turnově Bohuslava Lédla a jeho manželku, sopranistku a rovněž ředitelku ZUŠ v Železném Brodě Evu Lédlovou zná turnovské publikum z mnoha vystoupení různých uskupení i žánrů a není třeba je zvlášť představovat. Tentokrát spojí své síly s dvěma dalšími renomovanými operními pěvci.
Rodačka z Jilemnice Věra Poláchová absolvovala zpěv na Konzervatoři v Pardubicích. Je laureátkou Soutěží konzervatoří a Mezinárodní pěvecké soutěže A. Dvořáka v Karlových Varech. Ihned po studiu nastoupila do angažmá Divadla F. X. Šaldy v Liberci, kde nastudovala řadu operních rolí. Od roku 2000 hostovala v několika inscenacích Národního divadla Praha.
Basista Jaroslav Patočka studoval u předního sólisty Národního divadla v Praze, národního umělce a držitele ceny Grammy Václava Zítka. Vystupuje nejen v České republice, ale i v jiných státech Evropy.

Odkaz na sledování koncertu bude zveřejněn na www.kcturnov.cz v den konání zhruba ve 20.00 hodin.

MOJE KINO LIVE – SPOLU DOMA V KINĚ
Druhým projektem KCT je „Moje kino LIVE“. Filmové představení můžete sledovat v pohodlí domova.

Jak si zajistit vstupenku? Vyberete si v programu projekci a vstupenku si koupíte tak, jako byste si kupovali lístek do kina. Projekce se obvykle konají od 20.30 hodin, dejte ale pozor na výjimky. Pokud si vstupenku koupíte s předstihem, odkaz na přenos vám bude zaslán už 30 minut před začátkem. Pokud později, odkaz obdržíte těsně před filmem. Předprodej končí vždy 10 minut před začátkem (obvykle tedy ve 20.20 hodin).

Jak funguje virtuální sál? Sál se otevírá 30 minut před začátkem filmu. Po celou dobu přenosu můžete komunikovat s ostatními diváky prostřednictvím společného chatu a sdílet tak filmový zážitek.

Na co se těšit? Program Moje kino LIVE se soustředí na diváky i kritiky dobře hodnocené originální snímky z celého světa. Často je navíc doprovází úvodní slovo nebo dokonce interaktivní beseda se zajímavými tvůrci. V projektu se už objevili režiséři Jiří Havelka a Vít Klusák, herec Jaroslav Dušek nebo cestovatelé Dan Přibáň a Marek Slobodník.

Kolik stojí vstupenka? Základní cena vstupenky je obvykle 100 Kč. Můžete zaplatit i více a projekt podpořit.

Co je potřeba ke sledování filmu? Filmy je možné sledovat prostřednictvím jakéhokoli standardního webového prohlížeče. Přenos vyžaduje stabilní připojení k internetu (film není možné pozastavit), plynule funguje ale i s pomalejším připojením.

Kde najít program? Aktuální program na daný týden a novinky týkající se projektu virtuálního kina najdete na www.kinoturnov.cz.

PROGRAM NA TENTO TÝDEN:
Pondělí – VŠICHNI TO VĚDÍ. Penéope Cruz a Javier Bardem v roli dávných milenců.
Úterý – MLÁDÍ. Film Paola Sorrentina z jednoho lázeňského hotelu.
Středa – KLIMT & SCHIELE – ERÓS A PSYCHÉ. Životní příběhy, sny a posedlosti Gustava Klimta a Egona Schieleho.
Čtvrtek – KING SKATE. Fenomén skateboardingu v šedi ČSSR 70. a 80. let.
Pátek – THE FLORIDA PROJECT. Život mladé matky s dcerou před branami Disneylandu.
Sobota – PLANETA ČESKO. Dokument o krásách české přírody.
Neděle – MOJE KINO LIVE NASLEPO. Máte rádi překvapení a věříte dramaturgům Moje kino LIVE? Když přijmete tuto hru a zkusíte přijít „naslepo“, nebudete do poslední chvíle vědět, jaký film uvidíte.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.