OSLAVY 120. VÝROČÍ SBORU DOBROVOLNÝCH HASIČŮ VE VŠENI

0

V sobotu 29. května proběhly oslavy 120. výročí Sboru dobrovolných hasičů ve Všeni. Na programu byla hasičská soutěž, skládající se ze štafety a požárního útoku, desítky příchozích sledovaly ukázky z práce hasičů, na ploše všeňského letiště, kde se akce uskutečnila, byla k vidění i stará a novodobá technika. Při slavnostním zahájení obdržel předseda všeňského hasičského sboru Petr Krouza od starosty obce Ivana Františka Herbsta čestnou plaketu obce „Domov můj“ a prapor pro jednotku obce.

Starosta Herbst ve svém krátkém proslovu ke všem soutěžícím a účastníkům oslav poděkoval hasičskému sboru za dlouholetou práci a pomoc při různých akcích. „Hasiči ve Všeni jsou dnes na velmi dobré úrovni, a to co do technického vybavení i v přístupu a aktivitě jednotlivých členů,“ uvedl Herbst.

Soutěže v hasičském sportu se zúčastnilo 12 družstev mužů a devět družstev žen. V mužské kategorii vyhrálo družstvo Ploukonice A, druhé bylo družstvo z Vyskeře a třetí z Podháje. V kategorii žen zvítězilo družstvo ze Žehrova A, před druhou Olešnicí B a třetí Žehrovem B.

 

V průběhu soutěží též proběhly ukázky z výcviku psů, zadržení nebezpečného pachatele, ukázka spolupráce hasičů a zdravotníků při dopravní nehodě ad. Po celý den se mohli soutěžící i diváci podívat na historické stříkačky, které zde vystavily sousední sbory z Olešnice, Doubravy a Turnova. Nechyběla ani historická hasičská stříkačka ve Všeně. Z Mnichova Hradiště přijel historický Mercedes s úpravou pro potřeby hasičů a modernější Tatra 815. Sousední sbor z Příšovic vystavil nové výjezdové vozidlo Tatra Terno a nechyběla ani výšková technika – výsuvný žebřík s košem o výšce 30 metrů z požární stanice Turnov a plošina o výšce 42 metrů z Jablonce nad Nisou. Návštěvníci se mohli na místě seznámit i s moderní technikou záchranářů a policistů.

 

Martin Kočí, Sbor dobrovolných hasičů Všeň

Mar.Koci@seznam.cz

201006101647_oso_060_010_vsen

Všenští hasiči děkují i mnoha sponzorům, kteří pomohli oslavy 120. výročí založení sboru zorganizovat (přinášíme přehled těch, kteří se zveřejněním souhlasili):

Adamec Jaroslav – Květiny; AGRO Český ráj a.s.; Autoservis, Autobazar Sedmihorky; Babiččina světnička – Vránová; Bar u Čerta – Turnov; Bazar a zastavárna Turnov; Bosna – Doubrava; Dvůr Borčice – Koňská Farma; Elektro Brdlík – Ploukonice; Farma Hrdina; FINAL s.r.o. Příšovice; Jágr – Marek Husqvarna; Josef Ječný st.; Kosmetické a kadeřnické studio Dagmar; Miloslav Šťastný – Autodoprava; MUDr. Dobroslava Hakenová; Nakladatelství Alter – Hana Staudková; Nástrojařství Petr Jiránek; Občerstvení u Richarda; Obecní úřad Všeň; Pavel Šverma  – Přeprava zvířat; Pekařství Koutných s.r.o. – Svijany; Petr Klaus – Občerstvení; Petr Masopust – stavitel; Pivovar Svijany a.s.; Robert Hieke – Hasicí přístroje; Stanislava Daněčková – manager; Světlo Turnov s.r.o.; TRIGA-K výroba šperků; Večerka U Beranů; Vladimír FRYDRYCH – Filter Queen; Vlastimil Bareš – zemní práce.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.