ADVENT PŘICHÁZÍ

0

Tým pedagogů z odloučeného pracoviště ZŠ Skálova v Alešově ulici připravil nejenom pro žáky a rodiče své školy film s představením svatých, kteří se objevují v předvánočním čase. Tento unikátní snímek se zrodil jako připomínka akce Vítání svatého Martina, kterou každoročně „Alešovka” v listopadu organizuje.

„Chtěli jsme, aby sváteční atmosféra předvánočního času zasáhla všechny lidi, kteří by si ji jinak užívali třeba na našem svatém Martinovi nebo na jiných akcích pro veřejnost,” vysvětluje záměr krátkého filmu „Advent přichází“ jeho režisérka Vendula Bičíková. Natáčení nebylo jednoduché. „Vzhledem k opatřením v této době jsme si nemohli dovolit velký štáb. Přesto se nám podařilo vytvořit jedinečný příběh od svatého Martina až ke Štědrému dni,” dodává Vendula Bičíková.

Protagonisté snímku navštívili různá místa v okolí. Natáčelo se na Dlaskově statku, u kostela svatého Jana Křtitele v Nudvojovicích, u kostela svatého Jakuba Staršího v Přepeřích, na Mužském u Mnichova Hradiště, v Dobré Vodě, v Hnanicích a v Přepeřích.

A protože v předvánočním čase se mají plnit přání, pojďte s námi splnit jedno Víťovi Součkovi, bratrovi Johanky Součkové, která chodí do třetí třídy naší školy. Víťa kvůli krvácení do mozku krátce po narození trpí mozkovou obrnou.

Pokud se vám náš film líbí a máte chuť a možnost udělat dobrý skutek, pošlete do neděle 20. prosince jakoukoli částku na transparentní účet SRPŠ při naší škole 123-2948610267/0100. Vybraná částka bude v předvánočním čase předána rodičům Víti Součka a ti ji využijí na jeho léčbu. Za jakýkoli příspěvek mockrát děkujeme!
Jana Pekařová, ZŠ Skálova, Turnov, www.zsskalova.cz
Snímky a video: ZŠ Skálova

Poděkování patří pracovníkům Muzea Českého ráje v Turnově, Václavu Vítovi z Dobré Vody, Vlastě Šormové z JK MIRA Hnanice a Danu Hyblerovi.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.