DVA HVĚZDNÉ VEČERY SE CHYSTAJÍ NA SYCHROVĚ: VIVALDIANNO A SUZANNE VEGA!

0

Vloni legendární Ritchie Blackmore s kapelou Blackmore´s Night, předtím Tomáš Klus, Čechomor, Apocalyptica, Sinéad O’Connor. Co koncert, to událost. Nyní se schyluje k dalšímu mimořádnému hudebnímu zážitku. Magická zahrada zámku Sychrov ožije na konci června a na začátku července dvěma magickými koncerty. „Poměrně dlouho jsme přemýšleli, jak nejlépe na dosavadní koncerty na Sychrově navázat. Víme o několika interpretech našich i zahraničních, kteří by se sem hodili. Po zralé úvaze jsme ale pro červnový koncert dali přednost projektu Vivaldianno. Jde totiž o mimořádnou událost na naší hudební scéně, která nemá obdobu,“ přibližuje za pořadatele Pavel Mikez. V areálu sychrovského zámku navíc půjde o první a zatím jediný (!) koncert tohoto projektu pod širým nebem, což slibuje opravdu mimořádnou atmosféru umocněnou atraktivní kulisou zámku.

Projekt Vivaldianno, který samotné tvůrce už od počátku nepřestává překvapovat vřelostí ohlasů publika, se ve své nejnovější, třetí vývojové fázi, rozmáchl k opravdu strmému letu. Projekt s podtitulem Město zrcadel má ambice velkolepé mezinárodní koncertní show s hráči světové elity, s moderní animací a projekcí, s tancem i mluveným slovem, s tím vším ve službách trochu mrazivého příběhu o nadějích a ztrátách barokního génia Antonia Vivaldiho. 
Autor celého projektu, Michal Dvořák, o něm říká: „Vivaldianno – Město zrcadel, to je nebývalé hráčské obsazení, nebývalý autorský tým, nebývalá investice do realizace a taky výborná konstelace hvězd, řekl bych“.
V našich podmínkách je skutečně výjimečná událost, sejdou-li se na pódiu kromě osvědčených protagonistů (Svěcený, Dvořák, Heroldovo quarteto) i vynikající české sólistky – Terezie Kovalová (cello) a Julie Svěcená (housle).

VIVALDIANNO – MĚSTO ZRCADEL, areál zámku Sychrov, sobota 27. června 2015, začátek v 19.00 hodin. Vstupenky zakoupíte v sítích Ticketpro, Ticketportal, Ticketart, ticketstream a evstupenka. Ceny od 390 Kč.

n201504291541_vakci_79_015_vegaSYCHROV PŘIVÍTÁ SVĚTOVOU HUDEBNÍ HVĚZDU PRVNÍ VELIKOSTI! PŘIJEDE SUZANNE VEGA!
V červenci zámecký park přivítá světovou hvězdu první velikosti – americkou zpěvačku a písničkářku Suzanne Vega. „Tato americká autorka, producentka, kytaristka a zpěvačka patří k nejvýraznějším postavám neo-folkového hnutí z druhé poloviny 80. let. Ráda svůj původ spojuje s New Yorkem, kde začala ve druhé polovině 70. let vystupovat ve folkových klubech, ovlivněna především Bobem Dylanem, Leonardem Cohenem, Joni Mitchell ale také třeba Lou Reedem,“ zve na koncert za pořadatele Pavel Mikez

Na začátku 80. let Suzanne napsala obrovský hit Tom´s Diner, který později obletěl svět a držel se desítky týdnů ve všech světových hitparádách, kde doslova trhal rekordy. Suzanne Vega aktivně spolupracuje s Amnesty International, účinkuje pravidelně na charitativních akcích a pořádá dobročinné koncerty podporující děti. I díky těmto aktivitám ji pojilo dlouholeté přátelství s Václavem Havlem.
Její debutové album z roku 1985 bylo nadšeně přijato kritikou a dobře se prodávalo hlavně v Británii. V roce 1987 se objevil její první hit Luka, který byl nominován na Grammy a získal cenu MTV za nejlepší video ženské interpretky.
Koncerty Suzanne Vega nepostrádají emocionální náboj a naléhavost, což ještě umocní nádherné historické prostředí zámeckého areálu na Sychrově, kde její hudební mistrovství doplní její dlouholetý doprovodný kytarista Gerry Leonard, známý mimo jiné také ze spolupráce s Davidem Bowiem a celou řadou dalších světových interpretů.

SUZANNE VEGA, areál zámku Sychrov, středa 8. července 2015, začátek v 20.00 hodin. Vstupenky zakoupíte v síti Ticketportal. Ceny od 490 Kč.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.