18 TISÍC LIDÍ PŘIŠLO V ČERVNU DO MAŠKOVKY

0

Letošní červen byl s průměrnou teplotou 20,7 stupně Celsia nejteplejší od roku 1961, odkdy jsou měsíční průměry v Česku sledovány. Zároveň patřil mezi pět nejteplejších měsíců od roku 1961. Vyplývá to z předběžných údajů, které zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Také turnovské koupaliště v Maškově zahradě má za sebou rekordní měsíc. „V červnu jsme zaznamenali 18 tisíc návštěvníků, což je rekord tohoto měsíce za dobu fungování areálu,“ uvádí jednatel Městské sportovní Turnov Vladimír Křapka. Poslední červnovou neděli sem přišlo 2 900 lidí. Jak doplnil, mrzí ho, že lidé v horku raději vystáli půlhodinovou frontu, než aby si zakoupili čipovou kartu, kterou mohou vstupem nejen projít bez fronty, ale i ušetří.

Areál koupaliště je dimenzovaný na okamžitou návštěvu kolem 1 400 lidí, což se zatím daří plnit, protože v průběhu dne lidé přicházejí a odcházejí. „V průběhu noci musíme potom za jednoho návštěvníka vyměnit v bazénech zhruba 60 litrů vody, kterou čerpáme z vrtu. Takové jsou hygienické normy, abychom mohli další den opět spustit provoz,“ dodal Křapka.

V loňském roce přivítal areál v Maškově zahradě 70 tisíc lidí.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.