DĚTSKÉ DIVADLO ŽIJE! BA CO ŘÍCT – VZKVÉTÁ!

0

„Letos se nám do soutěže přihlásilo celkem jedenáct souborů, což je nejvíc v historii, možná už příště budeme muset udělat přehlídku dvoudenní,“ komentuje letošní 13. ročník oblastní divadelní přehlídky dětí a mládeže TURNOVSKÝ ŠTĚK za pořadatele Lada Capoušková ze Žluté ponorky. Dětské divadlo „okupovalo“ to turnovské městské ve čtvrtek 20. března. Turnovský štěk je postupovou přehlídkou bývalého okresu Semily, porotou vybrané soubory postupují do krajského kola, ti nejlepší z krajských kol potom do kola celostátního.

Turnovské přehlídky se zúčastnily soubory z Turnova, Benešova u Semil, Lomnice nad Popelkou, Kořenova, Rovenska pod Troskami, Jablonce nad Nisou a Libštátu. „Organizačně myslím přehlídka funguje dobře, po těch letech máme slepé uličky zmapované, letos jsme museli být trochu důraznější v rychlejším sledu, abychom vše do večera stihli. Pro mě bylo velmi příjemné, že nejen jeviště, ale hlavně hlediště bylo zaplněno po celý den, a to  nebývá běžné,“ shrnula Lada Capoušková.
Podle Daniely Weissové, která zasedala v porotě přehlídky, se hodně smývá rozdíl mezi dětskými divadly z města a z venkova, který byl dříve patrnější. „Sice jsme na postup do krajského kola ze tří souborů doporučili dva turnovské a jeden z Jablonce nad Nisou, ale i představení z venkovských škol měla dobrou úroveň. Je vidět, že se učitelé a vedoucí dramatických kroužků vzdělávají, účastní se přehlídek, pozorně sledují, s čím kdo vystupuje. Z toho potom profitují všichni. Zvedá se úroveň, navíc to děti evidentně baví, takže o budoucnost divadla v našem regionu je postaráno,“ hodnotí Weissová.

201403262047_vakci_41_014_stek

Cenu diváků si z letošního Turnovského štěku odnesl soubor Dráčci ze ZUŠ Turnov, cenu za výrazné zpracování klasické pohádky od poroty získal soubor ze ZŠ v ul. 28 října za hru Trpaslíci a Sněhurka. Cena za scénář patří souboru Kámoš Drámoš ZUŠ Turnov za hru Bert a Naďa, cenu za inspirativní téma obdržel soubor Bezefšeho ZUŠ Turnov a cenu za inscenaci získal soubor DDM Vikýř Jablonec nad Nisou za hru Pan Brum a jeho dům.

Na krajskou přehlídku postupují soubory DDM Vikýř Jablonec nad Nisou, Kámoš Drámoš a Bezefšeho.

201403262047_vakci_42_014_stek

201403262047_vakci_43_014_stek

201403262048_vakci_44_014_stek

201403262048_vakci_45_014_stek

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.