ČMUKAŘI V LÉTĚ ANEB PŘIPRAVTE SE NA 12. ZÁŘÍ

0

Čmukaři měli letos rušné léto. Vedle spousty představení, která odehráli v blízkém i vzdáleném okolí, se zúčastnili dvou prestižních přehlídek. Na začátku léta to byla celorepubliková Loutkářská Chrudim, jejíž 58. ročník ozdobili svým novým představením „Za každým rohem jeskyňka“.  Po dvakrát naplněný velký sál Divadla Karla Pippicha bouřlivě aplaudoval dvěma herečkám, které ve zběsilém tempu stihnou odehrát dvanáct postav a ještě zahrnout diváka přehršlí vtípků a divadelního humoru. Po zásluze byly také oceněny. Chrudimská porota udělila Daniele Weissové a Romaně Zemenové cenu za herecký výkon a dále pak souboru Čmukaři cenu za inscenaci.

S tím bylo také spojeno doporučení na další významnou přehlídku Jiráskův Hronov. Letos probíhal již 79. ročník tohoto festivalu, kde mají diváci možnost zhlédnout to nejlepší ze všech divadelních žánrů, co se v proběhlé divadelní sezoně urodilo. A tak vedle velkých divadelních opusů, pohybového divadla, divadla poezie a muzikálů, poměřovali své kvality i turnovští Čmukaři. A opět úspěšně. Na dvou plně obsazených představení se skvěle bavili děti i dospělí a po představení složily herečkám hold takové osobnosti jako profesor Jan Císař, dramatička Daniela Fischerová nebo čínská operní pěvkyně Song.

Letošní léto se opravdu Čmukařům povedlo. Ani jeho konec nebude špatný. Čmukaři slaví Kristova léta a jejich principál Jarda Motýl Ipser významné životní jubileum. K těmto významným událostem byl připraven malý Narozeninový festiválek, který proběhne v prostorách atria turnovského muzea v sobotu 12. září. Už nyní si toto datum zapište do kalendáře, půjde o celodenní festival představení humorných i vážných, při kterých se mohou bavit děti i dospělí.

 

Gábina Šťastná

gasta@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.