SKAUTING – X V JEDNOM

0

Co je to skauting? Pro mě takový výhodný balíček. Představte si, že jdete do obchodu a tam máte kartáček a vedle toho kartáček, pastu a Listerine za stejnou cenu. Já bych brala to druhé. A kdo by taky ne?

Na skautingu mě nejvíce fascinuje, že člověka rozvíjí ve všech směrech. Protáhnete si svaly a mozkové závity, naučíte se věci, které se vám hodí do každodenního života, a najdete si partu lidí, která přišla do skautu ze stejného důvodu jako vy – prožít jedno velké dobrodružství.

Skautování není žádný souboj mezi týmy ani jednotlivci. Když se sejdou dva skauti z odlišných měst, nemají v úmyslu házet po sobě míč, nebo se shodit na zem. Chtějí se spřátelit a poznat, jak to chodí v různých koutech Česka. Tím vznikají přátelství, která mnohdy vydrží po celý život. Naučíte se komunikovat a spolupracovat s ostatními a zároveň být samostatní. Poznáte tak lidi z všelijakých míst republiky, a když si dodáte odvahy, můžete vyrazit skautovat do zahraničí. Kromě šesti zemí na světě skauty najdete všude. Je nás totiž přes 50 milionů, což skauting dělá největším globálním výchovným hnutím pro děti a mladé lidi.

Jsem ráda, že chodím do skautu tady v Česku. Sice se za těch sto let kvůli době a moderním technologiím trochu změnil, avšak pořád spíme v podsadových stanech, stavíme tee-pee a poznáváme krásy přírody.
Tak neváhejte a přihlašte v září své dítě do skautu i vy! V Turnově nás najdete Skautském ostrově…

P. Horáková, petrunka.horakova@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.