PŘÍJEMNÁ VÝZVA Z JENIŠOVIC: ADOPTUJTE SI SVOJI LAVIČKU

0

Pravda, že v naší uspěchané době plné chmurných zpráv nemáte někdy náladu víc si všímat věcí kolem sebe. Ale právě v této době je to velmi důležité. Protože dobré činy, dobrá slova a dobré skutky mohou svět kolem nás udělat příjemnější.
Možná i vy chodíte každý den kolem lavičky, na kterou se už ani nedá sednout, potřebuje drobně vyspravit a natřít (a barva vám třeba zrovna aktuálně doma zbyla a do příštího roku stejně nevydrží). Jinými slovy, ani vás to nebude moc stát, a když pak uvidíte nějaké děti nebo seniory na lavičce sedět, bude to vaše odměna. Tak s takovým nápadem přišla naše čtenářka Jitka Kadečková z Jenišovic:

Víte o nějaké lavičce, která už potřebuje renovaci doslova „jako sůl“? Obec se k opravě lavičky zrovna nehrne? Co kdybyste vzali život lavičky do svých rukou? Adoptujte si svoji lavičku. Opravte ji, natřete, ať může ještě po další roky sloužit unaveným poutníkům, upovídaným babičkám nebo zamilovaným párům. Každá lavička si to zaslouží! Pokud budete natírat lavičku v lese či v CHKO Český ráj, prosím, zvolte nejlépe nějakou přírodní barvu či lazuru. Lavičku vyfotografujte PŘED a PO renovaci, případně napište, co jste spolu s lavičkou během renovace zažili. A vše pošlete na e-mail: jitka.kr@centrum.cz. Fotografie zveřejníme na našich stránkách www.jenisovice-detem.cz a také v TvA.
Tak jen do toho, udělejme svět kolem sebe krásnější!

Pozn. red.: Po konzultaci s jedním nejmenovaným starostou obce na Turnovsku by bylo vhodné, aby tato aktivita spíš probíhala někde stranou obcí, kde stojí opravdu zapomenuté a často poškozené lavičky. Když budete chtít obnovit lavičku přímo v obci, bylo by dobré nejdříve někoho odpovědného kontaktovat…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.