NÁRUČ JE TADY PRO VÁS I V DOBĚ LOCKDOWNU

0

V těchto dnech bychom za jiných okolností rozesílali program na prosinec. Vzhledem k nejistotě příštích týdnů (a nejspíš i měsíců) nechceme zbytečně ztrácet energii plánováním něčeho, co nakonec bude jinak – následující řádky proto nebudou věnovány konkrétnímu harmonogramu, ale obecnému shrnutí našich aktivit od říjnového lockdownu.

Dobrá zpráva je, že většina lektorů a konzultantů je už natolik zběhlá ve virtuálním světě, že se nám daří operativně nabízet jejich besedy, kurzy i poradenství on-line formou. Naleznete je na webu www.naruc.cz nebo na našem Facebooku. I to má ale své limity – především ztrátu důvěrného prostředí a také fakt, že ne všichni máme přístup k internetu, nebo už jsme naopak následkem distanční výuky a práce z domova technologiemi přehlceni. Výhodou ale zase může být, že si videa můžete pustit, kdykoliv budete mít chuť. Navíc je nabízíme naprosto zdarma.

Na bezkontaktní formu naběhlo také naše Centrum podpory náhradní rodinné péče. Podpora se k pěstounům dostává hlavně prostřednictvím telefonátů, pravidelnými informačními „Pondělníčky“, povinné vzdělávání se odehrává formou různých webinářů, samostudiem odborné literatury apod.

Po dobu uzavření funguje Náruč jako bezplatný šatník pro rodiny, které si momentálně potřebují doplnit oblečení či hračky pro své děti. Stačí zavolat na tel. 775 964 312 a domluvit si individuální návštěvu.
Řada rodin se necítí být potřebnými, nejsou zvyklé „natahovat ruku“. Prosíme, odhoďte tyto obavy. Za naši organizaci slibujeme naprostou diskrétnost a soukromí během vybírání věcí (navíc s sebou můžete vzít i své děti, které si mezitím pohrají v herničce), nikoho nelustrujeme, ani nezatěžujeme administrativou. Jestliže vám chybí potraviny, spolupracujeme s Českým červeným křížem a Potravinovou bankou – umíme tedy vyjednat i tuto pomoc.

Jsme tady pro vás nejen jako podpora materiální, ale také psychická. Pokud máte pocit, že vám docházejí „baterky“, dostáváte se za hranu svých duševních možností, ozvěte se. Naši konzultanti zvládnou zdarma poskytnout první odbornou pomoc nebo nasměrovat na další organizace.
Tato doba víc než obvykle prověřuje naše rodiny. Chceme vám být při této zatěžkávací zkoušce nablízku. I když jsme izolovaní, nezůstávejme sami.

Anna Bergerová, naruc@naruc.cz, www.naruc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.