HOKEJISTÉ HOCKEY CLUBU TURNOV 1931 V ČELE S JÁGREM JIŽ TRÉNUJÍ!

0

Ač se to zdá v letošních vedrech neuvěřitelné, do plnohodnotné letní přípravy vstoupili už v červnu pod vedením trenéra Tomáše Vozky hokejisté nově vzniklého HC Turnov 1931. A protože slavnostní otevření vytouženého zimního stadionu v srdci Českého ráje je naplánováno na 28. října 2015, ledové zázemí jim poskytl domov Bílých Tygrů – HOME CREDIT ARENA v Liberci.

„Na trénincích se nám sešel nebývale vysoký počet hráčů včetně Petra Jágra, doplněný o budoucí soupeře nebo i hráče profesionální úrovně, kteří svou přítomností zvyšují kvalitu naší letní přípravy. Svou roli sehrává též hlad po hokeji,“ předeslal za hráče Ivo Konejl, v minulosti oblékající brankářskou výstroj.

Mužstvo by mělo ještě letos naskočit do krajské ligy mužů Libereckého kraje (LK), a tak není divu, že hráči se v nové historické premiéře v dresu Turnova a na domácím hřišti chtějí objevit v tom nejlepším možném světle. Jedním z tahounů týmu by měl být již zmíněný syn člena vedení Vladimíra Jágra, též Turnovák Petr, který prošel všemi kategoriemi Bílých Tygrů!

Přestože byl turnovský oddíl ledního hokeje založen již v roce 2005, útočiště musel dlouhých 10 let hledat v blízkém (Lomnice n. P., Liberec) i vzdálenějším okolí (Jičín, Mladá Boleslav). Coby Bruslařský a hokejový klub (BHK) Turnov dosáhl v oranžovo-světlemodro-černých barvách řady dílčích úspěchů, jako bylo například 3. místo v krajském přeboru LK v sezoně 2006 – 2007, když v dalším ročníku skončil ještě o stupínek výš. Cenné je rovněž vítězství v Lomnické hokejové lize 2012 – 2013! Mládežníci se zase mohou pyšnit 1. místem v KP třetích tříd Královéhradeckého kraje v sezoně 2008 – 2009.

Letoškem se mnohé změnilo, ať už jde o výstavbu nového moderního svatostánku, nebo o změnu názvu či klubových barev. Těmi teď budou vedle černé ještě barvy města, tedy bílá a červená. Ve vedení HC spolu s předsedou a statutárním zástupcem klubu Janem Konejlem zasedají za sportovní úsek Libor Šlechta, Vladimír Jágr a Richard Benko, mládež vede Martin Volf. Ostatními členy výkonného výboru jsou Petr Soudský a Ivo Konejl s Pavlem Mlejnkem. Ti všichni s povděkem kvitují, že se jim v Turnově podařilo do začátku najít několik strategických partnerů a sponzorů.

ZIMNÍ STADION V MAŠKOVĚ ZAHRADĚ
Otevřen by měl být na konci října t. r. Stavební práce probíhají podle daného harmonogramu. Kolem hrací plochy o rozměrech 26×59 metrů bude moci usednout 350 diváků.  Pro hráče a rozhodčí bude připraveno šest (+jedna) kabin. Nezapomnělo se ani na restauraci, a co je velmi důležité, v okolí haly bude dostatek parkovacích míst! Příznivce hokeje určitě potěší i uvažovaný Fanshop. „Bližší informace o kádru, hraných soutěžích a dalších zajímavostech kolem našeho klubu poskytneme v následujících týdnech. Rozjeta už je také příprava Turnovské NEREGI hokejové ligy, kam se mohou hlásit všichni v hokeji neregistrovaní zájemci,“ prozradil za funkcionáře HC Petr Soudský. Ten naznačil i mnohá chystaná překvapení související hlavně s otevřením stadionu. Inu, máme se na co těšit…
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.