SKAUTI OCHUTNALI DALŠÍCH STO LET

0

Sto let skautování oslavili všichni skauti v České republice v úterý 24. dubna. V den oslavy svátku patrona skautingu, sv. Jiří, nakouslo další stovku i na sto padesát turnovských skautů a jejich příznivců. Skauti nejprve vytvořili na náměstí kruh a poslaným stiskem, který vyslal vůdce střediska Tomáš Hocke, symbolicky zpečetili přátelství. A potom přišlo to opravdové zakousnutí do velikého dortu. „Dort byl modelem šátku, který byl vydán k příležitosti oslav sta let skautování,“ popsal pochoutku Tomáš Hocke. „Jeho nakousnutí pro nás znamená jak vstup do další skautské stovky, tak vypuknutí oslav přímo v Turnově.“ Jak Hocke doplnil, hlavní oslavy století skautování se na Turnovsku uskuteční v září.

n201204251340_sso_18_012_skautiA co vlastně skautování je? A kam se za těch sto let posunulo? „Stále stojíme na stejných principech, které jsou snad všechny shrnuty v desátém bodě skautského zákona – skaut je čistý v myšlenkách, slovech i skutcích,“ říká Kamila Sehnalová, vedoucí družiny a dlouholetá skautka. „Snažíme se vychovávat jedince pro život a do života.“
A mladší skauti? „Je to tu fajn. Mám tu hodně kamarádů a zrovna dnes jsme se všichni poznávali, protože byl šátkový den, kdy všichni skauti v celé zemi nosili šátek,“ komentovala dění Lucie Radovská.

Jana Pekařová, mediální zpravodajka střediska Štika Turnov, janina@turnov.org
www.scouting.turnov.org

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.