BENEFIČNÍ VEČER NA PODPORU HUMANITÁRNÍHO PROJEKTU POMOC PRO KANDAY

0

V pondělí 27. května od 18.00 hodin proběhne v Městském divadle v Turnově pod záštitou KC Turnov benefiční večer na podporu humanitárního projektu Pomoc pro Kanday. Výtěžek ze vstupného bude věnován na podporu vesnice Kanday v pohoří Karakoram Pákistánu. Projekt Pomoc pro Kanday   založila v roce 2011 pod záštitou Centra pro rodinu Náruč Jana Rakoncajová. V roce 2013 projekt podpořilo město Turnov, v témže roce proběhla 1. mise do Kanday. Projekt je zaměřen na pomoc v oblasti zdravotnictví, vzdělávání a zlepšování životních podmínek ve vesnici. V rámci benefičního večera zhlédnete reportáž Bohunky Fraňkové z 1. mise do Kanday, fotografie a vyslechnete si poutavé vyprávění dobrovolníků 1. mise do Kanday, Jany Zadražilové a Jana Brejchy, kteří v Kanday strávili 2,5 měsíce.

Zakladatelka a vedoucí projektu Jana Rakoncajová dodává: „Začali jsme s besedami menšího rázu v Turnově a ve školách v Semilech, Pardubicích a v Turnově. V dubnu proběhla beseda s Janou Zadražilovou na lékařské fakultě University Palackého v Olomouci. O besedy je velký zájem, proto jsme uvítali nabídku KC Turnov a s jeho podporou pořádáme benefiční večer v turnovském Městském divadle, kam může přijít hodně lidí najednou.“

Výtěžek benefičního večera bude použit na financování 2. mise do Kanday, která proběhne 5.8. – 8. 9. 2013. Mezi hlavní cíle 2. mise patří zajištění lékařské péče a zákroků pro vesničany, oprava školní budovy a výstavba vodovodu. „Naši dobrovolníci budou také vyučovat angličtinu a další předměty na místní škole. Rozpočet mise je 100 tisíc korun, v současné době jsme od sponzorů získali již více než polovinu. Všem sponzorům a partnerům děkuji a doufám, že brzy získáme i zbytek finančních prostředků. Lidé v Kanday si naší pomoc rozhodně zaslouží,“ uzavřela Rakoncajová.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.