MISTROVSTVÍ SVĚTA V ORIENTAČNÍM BĚHU PONESE VÝRAZNOU TURNOVSKOU STOPU!

0

Liberecký kraj bude od 3. do 9. července hostit nejprestižnější akci v orientačním běhu – mistrovství světa s centrem v Doksech. Jedná se o největší sportovní akci v Libereckém kraji v letošním roce a skvělou příležitost ukázat fanouškům z celého světa krásy našeho regionu a široké veřejnosti potom známá místa z úplně jiného pohledu.

Na organizaci závodů se významně podílejí členové turnovského oddílu orientačního běhu. „Akci jsme začali připravovat již v roce 2017 a od začátku hlásáme návrat ke kořenům orientačního běhu,“ říká sportovní ředitel mistrovství světa a autor tratě pro mistrovský sprint, turnovský Daniel Wolf, a vysvětluje: „Závodníkům chceme nabídnout skvělé terény, které budou náročné mapově i fyzicky, ale zároveň ukáží krásu našeho sportu i v televizních přenosech.“

Města Doksy a Terezín, jizerskohorské žulové svahy, a především unikátní pískovcová skalní města Kokořínska – to jsou terény, na které se světoví závodníci mohou těšit.
To, aby v prostorech závodů bylo vše včas připraveno a kontroly byly na svých místech, má na starosti předseda turnovského klubu Jindřich Kořínek: „Věřím, že domácí mistrovství světa je skvělou příležitostí k prezentaci orientačního běhu jako moderního a rychle se rozvíjejícího sportu. Přece jen – spousta lidí nás stále vnímá jako podivíny s buzolami kolem krku, kteří na kontrolách plní úkoly…“

Turnovská stopa však u organizátorů nekončí. Do bojů o medaile se zapojí Denisa Kosová a Vojtěch Král, kteří v Turnově již téměř dva roky žijí a připravují se tu na terény mistrovských závodů. „Turnov je ze strategického hlediska velmi dobrá adresa. Nejenže jsou pískovcové skály „za domem“, ale i do jizerskohorských terénů je to jen půl hodiny cesty,“ říká Vojta, který se řadí mezi favority a bude patřit k největším českým nadějím na medaili.
Aktuální informace o mistrovství světa včetně informací pro diváky najdete na webu www.woc2021.cz.

MS v orientačním běhu na ČT Sport (nebo webu ctsport.cz a HbbTV):
4. 7. 2021 od cca 9.00 SPRINT (odložený přenos z 3. 7.)
4. 7. 2021 od 18.00 SPRINTOVÉ ŠTAFETY
6. 7. 2021 od 18.00 KRÁTKÁ TRAŤ
8. 7. 2021 od 17.50 ŠTAFETY
9. 7. 2021 od 17.55 KLASICKÁ TRAŤ

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.