NEZISKOVKY V TURNOVĚ DOSTALY 46 TISÍC KORUN

0

V úterý 10. dubna byl v obřadní síni radnice předán výtěžek 46 500 Kč ze 4. ročníku veřejné sbírky „Pozvedněte slabé!“, kterou pořádá Nadace EURONISA. Stalo se za přítomnosti senátora Jaromíra Jermáře a starostky města Hany Maierové, jakož i studentů zdejšího gymnázia, kteří s výběrem peněz každým rokem pomáhají.

Výtěžek obdržely dvě předem vybrané neziskové organizace, a sice občanské sdružení Slunce všem – 28 500 Kč a Centrum zdravotně postižených Libereckého kraje, pobočka Turnov – 18 000 Kč.

Podle Marcely Kurfirstové z občanského sdružení Slunce všem bude částka použita na doplnění vybavení určené pro děti postižené autismem. Sdružení provozuje vlastní činnost a poradenství v prostorách zahradního traktu Speciální školy v Sobotecké ulici, do budoucna usiluje především o vznik specializovaného zařízení pro děti a dospělé s tímto specifickým postižením. „V současné době existuje při Dětském centru Sluníčko u turnovského nádraží speciální autistická třída, ta má jednak omezenou kapacitu a jednak, jak děti stárnou, je tu potřeba vzniku dalšího navazujícího zařízení,“ uvedla Marcela Kurfirstová s tím, že už dnes do turnovského zařízení jezdí rodiče s dětmi jak z Turnovska, tak například z Liberce, Semil, Lomnice nad Popelkou nebo Mnichova Hradiště.

Podle Dany Piskové z Centra zdravotně postižených Libereckého kraje využije toto zařízení částku 18 tisíc na zajištění osobní asistence pro seniory a zdravotně postižené občany žijící v Turnově.

Nadace EURONISA ukončila čtvrtý ročník sbírky „Pozvedněte slabé!“ v prosinci 2006. V něm se podařilo v 16 městech Euroregionu Nisa vybrat 760 tisíc korun. Celkově bude podle Jana Pelanta, koordinátora projektu, podpořeno 40 neziskových organizací v rámci celého kraje.
Nadace vznikla v Liberci v roce 1995, zaměřuje se na podporu sociálních a charitativních projektů neziskových organizací. Za dobu své činnosti podpořila podle ředitele Aleše Rozkovce již 600 projektů 200 organizací v celkové částce 11 milionů Kč. V České republice je v současné době zhruba 400 nadací, Nadace EURONISA patří do první dvacítky.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.