VÁCLAVA BRUNCLÍKA VYPROVODILY NA POSLEDNÍ CESTU FOTBALISTKY

0

Nečekaně dlouho čekaly na svůj oblíbený fotbálek hráčky TJ Čert Fénix. Po sérii improvizovaných tréninků vyrazily první červnové úterý na zelený pažit do Rovenska p. Tr., kde se za hezkého počasí utkaly s místní starou gardou. Také v druhém vzájemném měření sil se domácí staří páni chovali ke svým hostům gentlemansky, na což ve finále doplatili prohrou. Ovšem výsledek nebyl rozhodně tím nejdůležitějším momentem utkání.

Opětovnou radost ze hry všem zkazila smutná zpráva, že po těžké nemoci Rovensko nečekaně přišlo o výraznou osobnost zdejšího dění – bývalého starostu, lidového všeumělce, sportovního funkcionáře, hlasatele, a především kronikáře Václava Brunclíka. Po něm na městském stadionku zbyla nejen z jedné z bříz u hřiště vytesaná postava fotbalisty v životní velikosti, ale také ručně malované portréty realizačního týmu a všech hráčů zdobící nově přebudovanou šatnu Rovenských.
„Vašek byl ve svém úsilí prostě nenahraditelný. Pro naše městečko, a hlavně pro jeho sport, toho ať už jako hráč nebo trenér, udělal strašně moc. Děkovat mu tak budeme ještě hodně dlouho,“ prohlásil za rovenské sokoly prezident FK Marek Náhlovský. Spontánní potlesk tak byl tím nejmenším, čím mohli všichni aktéři jeho památku uctít.

* SG Rovensko pod Troskami – TJ Čert Fénix 7:8 (1:1). Rozhodčí Němec, branky Janečková 4, Pradella 2, Bartošová a Přibylová, ŽK 0:0, diváků 11. Sestava: Hanušová (Tůmová) – Runčíková, Hroncová, Ščuková, Fabianová, Třísková, Janečková, Bartošová, Pradella, Přibylová, Strnadová, Klabanová, Tymráková.
Na přece jen poněkud překvapivé výhře měla největší podíl nová posila čertic Týna Janečková, která vstřelila hned čtyři pěkné branky. Dvě trefy přidala kanonýrka Franziska Pradella a trefily se také dvě Terezy – Bartošová a Přibylová. V brance si svůj ostrý herní křest úspěšně odbyla Tereza Hanušová a v poli se dobře uvedla mladičká novicka Terka Klabanová. Po z obou stran zodpovědné první půli se v té druhé začala v souhře projevovat dlouhá přestávka a v gólové přestřelce šlo o to, kdo z koho. V závěrečných minutách poslali trenéři do hry všechny hráčky a ze strany domácích nezaregistrovaná přesilovka znamenala vedení Fénixu, na které už mužská garda nestačila gólově reagovat, protože hrací čas neúprosně vypršel.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.