PROJEKT NA PODPORU PĚSTOUNSKÉ PÉČE NA TURNOVSKU

0

Centrum pro rodinu Náruč získalo na rok 2010 příspěvek od Nadace Terezy Maxové dětem na další projekt podporující pěstounské rodiny na Turnovsku. První projekt s názvem „3P – pomoc, poradenství, péče“ byl realizován s finanční podporou Nadace Terezy Maxové v roce 2008. Ukázal se jako úspěšný a žádaný ze strany pěstounských rodin. Pravidelných setkání se účastnila zhruba desítka rodin z našeho regionu.

V loňském roce se bohužel finanční prostředky získat nepodařilo. Proto jsme v Náruči v prosinci minulého roku s velkým ohlasem přijali zprávu, že nový projekt 4P na rok 2010 byl ze strany nadace podpořen v plné výši.

Pro pěstounské rodiny je tak letos připraveno šest setkání s rozmanitým programem. Součástí jednotlivých setkání bude psychosociální poradenství, právní informace o pěstounské péči, besedy a konzultace s odbornými lektory. Setkávání se účastní vždy celé rodiny. Rodiče kromě odborného poradenství budou moci využít i možnost výměny zkušeností a vzájemné podpory. Pro děti je připraven pestrý program: výtvarné dílny, muzikoterapie, sportovní aktivity, divadlo.

 

První setkání se uskuteční v sobotu 20. února.

 

Petra Houšková, předsedkyně o. s. Náruč

www.naruc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.