SVÁTEČNÍ PROGRAM NA VALDŠTEJNĚ PŘILÁKAL PŘES 2 100 LIDÍ

0

Hrad Valdštejn má za sebou jednu z největších akcí letošní sezony. O svátečních dnech 5. a 6. července ovládli hrad rytíři ze šermířské a divadelní skupiny Nostra Ex. Ti proměnili první hradní nádvoří v malou arénu, kde se střídaly rytířské turnaje s vtipným představením o lapáliích jednoho kata. Turnaje vhodně doplňovala i podmanivá hudba, která přítomné rázem přenesla do historických dob.

V mezičasech mezi vystoupením rytířů mohli lidé zavítat do hradní kaple, kde se konaly koncerty smíšeného pěveckého sboru Hradecké komorní tucteto. Ten letos přijel na hrad Valdštejn mj. pokřtít své zbrusu nové CD nazvané „30 let radosti“ a byl čestným hostem na prvních letošních večerních prohlídkách, které se konaly ve středu 5. července.

Prohlídky nesou podtitul „skrytá tajemství Valdštejna“ a návštěvníci se v nich mohou seznámit s některými významnými osobnostmi z historie hradu, např. s poslední doloženou majitelkou Kateřinou ze Strážnice či s loupeživými rytíři. Večerní atmosféru hradu si užilo na 120 návštěvníků. Na celkový program zavítalo, i přes středeční proměnlivé počasí, přes 2 100 lidí.

Kdo nestihl na rytíře dorazit, může si to vynahradit 29. a 30. července, kdy proběhne tradiční Středověký víkend. Těšit se můžete na skupinu historického šermu Rytíři turnovského meče, kterou doplní historická hudba v podání skupin Duro Nux (29. 7.) a Subulcus (30. 7.). Nebude chybět ani malá ochutnávka historické kuchyně. Můžete tak prožít středověk všemi smysly.

Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace (foto: autor)

Společný snímek účastníků první letošní noční prohlídky na hradě 5. července

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.