YOUTUBER TARY OVLÁDL KNIHOVNU!

0

Tzv. Youtubeři jsou současným nepřekonatelným fenoménem mladé generace. Děti a mládež je sledují, napodobují a zajímají se o jejich život. Setkání s youtuberem je srovnatelný zážitek jako koncert rockové hvězdy. A právě takové „šílenství“ proběhlo i v Turnově, až se městská knihovna otřásala. A to doslova|! (Pro nezasvěcené: Podle Wikipedie je Youtuber osoba, která na internetovém serveru YouTube nahrává videa, ale také dlouhodobě sleduje nahrávky ostatních.)

Ve čtvrtek 1. prosince už časně odpoledne stála v dešti a sněhu fronta na Taryho, mladého youtubera a parkouristu, který vystoupil se svým programem v Městské knihovně Antonína Marka a v Informačním centru pro mládež.

201612061422_vakci_261_2016_youtuber

Akce byla různorodá a zapojit se mohli všichni. Tary nejprve předvedl něco ze svého parkourového umění a hned nato se přes překážky, které z tělocvičny zapůjčila ZŠ Žižkova, skákali všichni, kteří měli zájem. Naučili se několik prvků – flipy, salta, rolly, dropy a další. Během skákání Tary děti natáčel a společně potom video stříhali a upravovali. Pak došlo na zvídavé otázky o parkouru i Taryho osobním životě a na závěr nesměla chybět autogramiáda a focení selfíček.

Tary motivuje děti k pohybu. Stálo by za to popřemýšlet o založení nového zájmového spolku v Turnově – parkouru, break dance, street dance apod. Podle účasti skoro 150 mladých na této youtuberské akci by byl jistě zájem i o stálou výuku těchto pohybových prvků.
Za nadšené mladé návštěvníky i za organizační výbor ICM (šikovné turnovské mládeže) děkujeme společnosti Partners market Turnov za finanční dotaci z grantu. Věříme, že se teď v turnovských ulicích a po střechách budou prohánět desítky nových parkouristů!
Bára Havlátová, Informační centrum pro mládež Turnov, http://www.icm.turnov.cz

201612061422_vakci_260_2016_youtuber

201612061422_vakci_262_2016_youtuber

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.