KDO VYDRŽÍ PŮL DNE OFFLINE?

0

Zkoušeli jste si někdy změřit, kolik času denně strávíte s telefonem v ruce? Kolikrát si kontrolujete mailovou schránku nebo profil na sociální síti? A stává se vám, že jste nesví, když si třeba někde zapomenete mobil? Že vás hned napadají katastrofické scénáře, když se zrovna nemůžete dovolat někomu blízkému? Znervózňuje vás, že jste v místě mimo signál?

Nenápadní žrouti času si po malých doušcích ukusují našeho života a my jim často ještě ochotně přidáváme porce navíc. Síť mateřských center v Libereckém kraji proti těmto otesánkům vytáhla do boje s kampaní RODINA OFFLINE. U příležitosti Mezinárodního dne rodiny (15. 5.) se na čtrnácti místech regionu konaly akce, které měly „donutit“ rodiče vypnout své komunikátory a věnovat se naplno dětem.

Třetí květnovou středu do kampaně svým programem přispělo také turnovské Centrum pro rodinu Náruč. V Rývových a Metelkových sadech připravilo stezku, na které se nenudily děti, ani jejich doprovod. Úkoly byly jednoduché, ale vždy s poučením o životě v přírodě. Na stanovištích na děti číhala tu žába, tu saranče nebo myšky. Závěrečná sladká odměna čekala na obrovském stromu bonbonovníku. Zřejmě i díky dobrému počasí si během dopoledne stezkou prošlo i 95 účastníků (32 dospělých a 63 dětí), převážně maminek a babiček s malými dětmi, nechyběly ani děti z nedaleké školky.

Ne každý ovšem dodržel podmínku „být offline“, čímž se vlastně jen potvrdila opodstatněnost kampaně. Z hloučku maminek s kočárky zaznívalo: „Jéžíš, když si vypnu telefon, tak vlastně nevím, kolik je hodin!“ nebo „Já si telefon nevypnula, dala jsem si tam jen vibrace – pro jistotu…“ Až tak nás mají ti žrouti v hrsti! Takže je příště nenechme, aby nám kradli to nejlepší, co jsme si kdy v životě „uvařili“ – totiž naše děti.

Michaela Uchytilová, www.naruc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.