VALDŠTEJN OPĚT VE VÍRU STŘEDOVĚKU!

0

Poslední červencový víkend se Valdštejn znovu přenesl do dob středověku. Tradiční akce s názvem „Středověký víkend“, která na hradě probíhá už čtvrtým rokem, nabídla zájemcům bohatý program. Ten si nenechalo ujít přes dvanáct set návštěvníků.

… i letos nechyběli na hradě moderní provazochodci, tzv. slacklineři

Výstava na téma husitství v biliárním sále

V sobotu 27. a v neděli 28. července se tak z Valdštejna znovu ozývaly dobové melodie či řinčení zbraní.
První hradní nádvoří patřilo tradičně skupině historického šermu Rytíři turnovského meče. Ti ve svých šermířských vystoupeních připomínali návštěvníkům neklidnou historickou epochu hradu, kdy doznívaly husitské bouře, a Valdštejna se zmocnili loupeživí rytíři. Dobové souboje doplňovala i příjemná středověká hudba, o kterou se v sobotu 27. července postaralo liberecké uskupení Capella Rederna. Následující den obstarala stylovou hudební kulisu skupina historické hudby Subulcus.

Podobně jako minulý rok, i letos nechyběli na hradě moderní provazochodci, tzv. slacklineři. V sobotu se návštěvníkům představili na dvou lajnách natažených nad aehrenthalskou terasou a u kapličky sv. Jana Křtitele. O občerstvení se po celý víkend staraly markytánky v dobových kostýmech, nabízející chutné a voňavé placičky s česnekem či povidly.
Na tomto místě děkujeme všem, kteří se na této akci podíleli.

Nabitý prázdninový program na Valdštejně tím však zdaleka nekončí. Už v úterý 6. srpna čeká na malé i velké návštěvníky celodenní akce „Dětské hry a klání“ a v sobotu 10. srpna koncert jablonecké kapely Sousedi, mj. se uskuteční i noční prohlídka hradu a další. Více na www.hrad-valdstejn.cz.
Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch

Rytíři turnovského meče

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.