ZÁPISY BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

0

Na zápisy dětí do prvních tříd základních škol jsme byli do loňského roku zvyklí vždy v lednu. S rokem 2017 přišla změna vyplývající z novely školského zákona, která přináší posun zápisů k povinné školní docházce. Ty probíhají od 1. do 30. dubna. Slavnostní zápis v turnovských základních školách proběhl v úterý 4. dubna. Díky Renatě Brychové z odboru školství turnovské radnice máme k dispozici údaje ze slavnostního zápisu, které se ještě mohou mírně měnit, protože zápisy probíhají až do 30. dubna. Po zkušenostech z minulých let víme, že se ale bude jednat už pouze o jednotlivce.

* Do ZŠ ve Skálově ulici (odloučené pracoviště u nádraží v Alešově ulici) přišlo k zápisu 62 dětí. 1. září by jich tu mělo nastoupit do první třídy nejméně 52 ve dvou třídách (u 10 dětí se předpokládá odklad školní docházky).
* K zápisu do ZŠ v ulici 28. října přišlo 58 dětí, v září by zde mělo nastoupit nejméně 53 prvňáčků ve dvou třídách.
* Do ZŠ v Žižkově ulici přišlo k zápisu 58 dětí, předběžně nastoupí 53 dětí ve dvou či třech třídách.
* Do ZŠ v Mašově letos přišlo k zápisu 13 dětí, nastoupit by jich v září mělo nejméně 12.
* Do ZŠ ve Zborovské ulici by měl v září předběžně do první třídy nastoupit jeden žák, stejně jako v ZŠ speciální – Sluníčko v ulici Kosmonautů.
Do turnovských základních škol v září nastoupí předběžně 172 prvňáčků, což je o třicet méně než vloni.

Ze zápisu prvňáčků v ZŠ v Alešově ulici

V posledních letech při zápisech dominovala ZŠ v Žižkově ulici, letos i vlivem nižšího počtu dětí je zájem ze strany rodičů vyrovnaný. Podle demografických trendů můžeme nyní předpokládat stagnaci počtu dětí a v horizontu konce tohoto desetiletí mírné snížení jejich počtu. Vše samozřejmě závisí především na ekonomických a sociálních poměrech obyvatel České republiky.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.