SNAP CALL V NOVÉM KŘIVÁKU = SVĚŽÍ VÍTR S OSTRÝM SLUNCEM

0

Lehká nervozita a velké očekávání. To byly v sobotu 17. listopadu dvě hlavní ingredience nálady, která začátkem večera vládla v turnovské kavárně KUS. Kapela Snap Call zde totiž poprvé představila domácímu publiku svého nového zpěváka Iggyho. A ať si každý říká, co chce, je obrovsky těžké postavit se před lidi, kteří mají zafixovaného původního frontmana (David Hlůže – pozn. aut.). Protože si ale kapela za svým nováčkem pevně stojí, postupně se nejistota rozplývala s každým, kdo ten večer zvědavě otevřel dveře kavárny. Čím toho kluci docílili, aniž by ještě začali hrát? Kdo dorazil, dostal nové EP – Let That Roll! od některého člena kapely, kteří příchozí osobně vítali. Bez póz bylo jasné, že si kapela váží přízně všech, kteří ten večer přišli a tak nezbývalo, než se těšit, co muzikanti předvedou.

Úvodem kapela děkovala všem, kteří pomáhali s tvorbou nového klipu a EP

Krátce po osmé hodině rozjeli na pódiu svoji show liberečtí The Scoffers. Energický, syrový rock, kterému dominují řízné zvuky nástrojů a příjemně nakřáplý hlas frontmana. To byla ta správná směsice, která všem rozproudila krev v žilách. Pozorní diváci si jistě všimli i zpívajícího bubeníka, což je vždycky podívaná, která neomrzí.

Jakub Iggy Hauf

Po tomto startu přišli kolem půl desáté na řadu hlavní hvězdy večera, kapela Snap Call. Pokud měl ještě někdo pochybnosti, jak to všechno dopadne, už při první písničce musely vzít za své i u toho největšího pesimisty. To, co se odehrávalo na pódiu a linulo z reproduktorů, mělo prostě grády. Snap Call do toho šlapali jako jeden muž a publikum to po každé písni bouřlivě ocenilo. S novou tváří zní skupina trošku tvrdším a ostřejším tónem, který jí ale velmi sluší. Některé písně doznaly změny aranží, a tak například bluegrassově laděná She’s On Fire měla najednou úplně jiný náboj.

Tento večer nebyl jen o představení nového frontmana, kapela také pokřtila své nové EP, jejímž hlasem je právě již nový zpěvák a také představila nový videoklip. Vtipné dílko k písni Shake Shake má na svědomí Martin Bartoš a hlavních rolí se společně s kapelou ujali Kateřina Rejmanová a Tomáš Novotný z Turnova.

Datum 17. listopadu je pro Českou republiku velmi důležitým a uvědomuje si to i kapela, která svátek uctila trikolórou na tričku každého z nich. Co je – z pohledu hudebních akcí – důležité pro Turnov, si uvědomuje každý, kdo se musí přizpůsobit tomu, že zde nemáme pořádný klub. Akce, které se nehodí na velký sál, ale nejsou svým zaměřením, zvukem a rozsahem vhodné ani pro komorní prostor kavárny, se prostě nemají kam vrtnout. Bohužel na to doplatila i chystaná vánoční benefice, kterou Snap Call plánovali a musí ji přesunout na období jara, kdy už zase půjde hrát pod širým nebem. Zázemí a celý kolektiv Střelnice vychází kapelám vstříc, seč jim síly stačí, ale pořádná klubová scéna chybí.

Křest EP

I přes to ale dokázala tahle rock’n’rollová parta předvést, že nic není nemožné. Koncert plný energie a pozitivních emocí bude rezonovat ve všech zúčastněných ještě dlouho. Kapela má teď svěží vítr v plachtách a ten chce využít hlavně k nové tvorbě. S novou tváří přišly do kapely nové impulsy, které byly znát už při sobotním vystoupení. Jakub „Iggy“ Hauf se uvedl se vší parádou, jak se sluší a patří. Ani Turnov se ale nenechal zahanbit a publikum přijalo nového člena kapely tak, aby se mu zde vždy zpívalo a hrálo jako doma.

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Snap Call v novém složení

Iggy občas vytáhne foukací harmoniku…

Vítek Jíra za bicími

Vojta Kořínek

Lukáš Václavík

Snap Call v kavárně KUS na Střelnici

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.