SLAVNOSTI TURNOVSKÉHO PIVA: POHODOVÉ ZAKONČENÍ PRÁZDNIN

0

Konec prázdnin mívá vždycky trošku smutný nádech. Období letních dobrodružství, lásek a dlouhých večerů končí a je tu začátek školního roku, povinností a domácích úkolů. Lehce nostalgickou náladu může zpříjemnit akce uspořádaná v pěkném prostředí, kde člověk potká přátele, podělí se o zážitky z dovolené a končící období léta nakonec přijme jako nedílnou součást koloběhu ročních období. Takovou byl nultý ročník Slavností turnovského piva, který se uskutečnil v sobotu 31. srpna v areálu měšťanského pivovaru v Turnově Na Lukách. Kombinace dobrého piva, jídla a kvalitní muziky byla tím pravým koktejlem, který pořadatelé namíchali, aby si lidé mohli ještě naplno užít poslední střípky letní pohody.

„Letošní ročník vznikal narychlo, nápad udělat takovou akci se objevil začátkem léta. Je to pro nás vlastně zkušební ročník. Uvidíme, jak se bude lidem takové zakončení prázdnin líbit, byl bych moc rád, kdyby se z toho stala každoroční tradice,“ uvedl majitel turnovského pivovaru Michal Zítko, který sám na slavnostech i obsluhoval.
Během odpoledne a večera se na pódiu vystřídaly čtyři hudební formace, které lidem zpříjemnily slunečný den. Akci odstartovala kapela Prorock a poté následovala Payya Matys, Santo Woreal a DJ Sali alias Tribal Force. Mladá zpěvačka odtajnila, že jako vedlejší projekt chystá do budoucna vystupování s živou kapelou v zádech. Večer pak patřil kapelám Veselí Pozůstalí a Hluchýmu do vrat. Ochutnat lidé mohli turnovskou desítku nebo světlou a tmavou dvanáctku. V areálu byl dostatek míst k sezení, ale i tanci. K dobrému pití patří i dobré jídlo a i toho bylo ve stáncích dostatek.

Vlastní areál pivovaru a restaurace je ve výstavbě

„Je to téměř přesně rok, kdy jsme tady začali vařit pivo. A to podle tradičních receptur, ale v moderním pivovaru. Ten je momentálně ještě pořád ve fázi budování, nicméně až bude hotov, rádi ho zpřístupníme i veřejnosti, aby mohli lidé nahlédnout pod pokličku, jak vlastně takové pivo vzniká,“ přiblížil majitel a dále také dodal, že se příští rok můžeme těšit na výletní restauraci s terasou, která vyrůstá hned vedle pivovaru u Greenway Jizera.

„Město Turnov má s touhle lokalitou Na Lukách určité úvahy a my, jako pivovar a restaurace, bychom do nich mohli dobře zapadnout. Dolánky jsou v létě hodně přetížené, takže by se třeba časem mohla část té rekreační a nástupní zóny přesunout sem. Dá se zde dobře zaparkovat a my počítáme s dalším zvelebováním tohoto místa, které k pivovaru patří,“ dodal Zítko. Tedy nejen výletní restaurace s tankovým pivem a dobrým jídlem, ale například i dětské hřiště nebo ubytování, to vše jsou nápady, které časem dostanou konkrétní obrysy. V plánu jsou i kulturní akce na přilehlé louce a první vlaštovkou byly právě Slavnosti turnovského piva. Pravděpodobně poslední teplý večer letošního léta tedy v Turnově patřil nultému ročníku, který byl příjemnou tečkou za prázdninami, ale zároveň i hezkým startem pro nadcházející zářijové dny.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Payya Matys a Santo Woreal

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.