SEZONA NA JIZEŘE ZAČALA

0

Stovky lidí na kolech, koloběžkách i pěších na Greenway Jizera mezi Turnovem a Malou Skálou, návštěvníky zaplněná plocha u Žluté plovárny s atrakcemi a soutěžemi pro děti, živá muzika… Taková byla sobota 11. dubna – slunečno, zatím nejteplejší den roku 2015. Tradiční slavnostní odemykání řeky letos proběhlo netradiční formou štafety. Její první člen se symbolickým klíčem slanil z lanového centra, dívka na koloběžce klíč přivezla ženě na kajaku, ta ho doprostřed řeky dovezla kolegovi na paddleboardu. Ten ho předal Martinovi Bauerovi ze společnosti Sundisc, která Žlutou plovárnu spravuje, a hlavně Michalu Rezlerovi, starostovi Malé Skály, který novou vodáckou sezonu symbolicky otevřel.

Na řece a kolem Greenway Jizera vznikají nové služby, cyklostezka i řeka do Malé Skály přitahují ročně tisíce turistů, obec se snaží pobyt jim zpříjemnit a samozřejmě i zlepšovat kvalitu života zdejších obyvatel. Vloni byla dokončena další část kanalizace a vodovodu, opravena byla poškozená zeď na Pantheonu, letos by mělo být vybudováno nové sociální zázemí na vyhledávaném parkovišti pod Pantheonem.

n201504121036_rep_50_015_jizera

n201504121036_rep_51_015_jizera

n201504121036_rep_52_015_jizera

V rámci slavnostního otevření vodácké sezony se uskutečnily závody na turistických lodích, vítr bohužel znemožnil podívanou z upoutaného horkovzdušného balonu, příchozí hojně využívali půjčovnu lodí, kol i koloběžek.
Akci pořádá Sundisk Family (provozovatel sítě základen podél Jizery a v okolí) ve spolupráci s dalšími maloskalskými partnery: Kempem Ostrov a agenturou ARA Aleše Resslera. Dalšími partnery jsou Liberecký kraj (osobně byla přítomna statutární náměstkyně hejtmana Hana Maierová) a Sdružení Český ráj, investor Greenway Jizera.

Další snímky najdete v albu na Facebooku TvA ZDE.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.