KAPELA MANDRAGE ROZTANČILA ŠŤASTNOU ZEMI

0

V sobotu 16. června začaly ve Šťastné zemi Slavnosti slámy. Den byl jako vymalovaný a pomyslnou pásku přestřihla kapela Mandrage, která přijela tuto akci zahájit koncertem. Areál byl otevřený celý den, rodiny s dětmi si mohly užít animační program, výtvarnou dílnu i dobývání hradu. Stánků s jídlem a pitím bylo po celé Šťastné zemi také plno, takže nebylo třeba bát se žízně či hladu. Tento den prošlo bránami Šťastné země bezmála šestnáct set návštěvníků a kdo vydržel do pěti, mohl si užít vystoupení zmíněné plzeňské kapely. Koncert se uskutečnil na novém pódiu pod replikou hradu Trosky s krásným výhledem do krajiny na celé Hruboskalsko. Už jenom vhodně zvolené místo, kde všichni viděli, mohli si sednout na deku nebo jít tančit do „kotle“, slibovalo, že vrchol dne bude nevšedním zážitkem. A to se také potvrdilo.

Mandrage odstartovali svůj program svižným singlem Jaguár na krku, který je z aktuálního alba Potmě jsou všechny kočky černý. Hned první píseň vzali pěkně od podlahy a bylo téměř jasné, že ve stejném duchu pofrčíme celý koncert. Všichni si užili právě hrané pecky z rádia Ona se smála, Brouci nebo starší hitovku Hledá se žena. Dlouhodobé fanoušky kapely potěšily starší věci. Tedy především píseň Už mě víckrát neuvidíš a potom dech beroucí verze písně Kapky proti slzám. Tady totiž Mandrage vsadili na to, že méně je někdy více, a nechali na pódiu pouze zpěváka Víťu Starého s klávesistou Františkem Boříkem. Pomalá a vlastně akustická verze první známé písničky na chvíli paralyzovala naprostou většinu publika. Na poslední refrén už se přidala celá kapela (Matyáš Vorda – bicí, Pepa Bolan – kytara, Michal Faitl – basa) a tím všechny utvrdila v tom, že tihle kluci opravdu umí.

201607201231_vakci_174_016_mandrage

Všechny písně byly doprovázeny pěknou světelnou show a při novince Travolta dokonce do publika vystřelily stříbrné konfety. Místy kapelu trošku zlobil zvuk, ale při pohodové atmosféře, která ve Šťastné zemi vládla, se nad tím dalo zamhouřit oko. Navíc při svižných písních prostě nešlo jen tak stát. Dá se tedy říct, že nejen při hitovce Tanči, dokud můžeš, tančila celá Šťastná země, co jí síly stačily.

Hodinka vyčleněná pro toto vystoupení utekla jako voda a byl čas se loučit. Po poslední písničce Františkovy Lázně přišel ještě přídavek Šrouby a matice, po kterém už byl opravdu úplný konec. Koncert měl výjimečnou, téměř rodinnou atmosféru, ke které přispělo i krásné počasí. Množství dětí a rodin možná kapelu trochu překvapilo ale určitě ne nemile. Už poněkolikáté se tak návštěvníci přesvědčili, že ve Šťastné zemi je zkrátka krásně.

201607201232_vakci_175_016_mandrage

Možná by ale stálo za to doladit trochu parkování u areálu a zvážit pár terénních úprav na parkovišti. Pod místy vysokou trávou totiž nejsou vidět dost hluboké díry a pokud řidič nějakou trefí, není to úplně příjemný zážitek. I přes tuto malou vadu na kráse se ale sobotní odpoledne vydařilo. Po chladném týdnu se vrátilo nad Český ráj slunce a ve Šťastné zemi vytvořilo společně s kapelou Mandrage nezapomenutelné odpoledne.
A tak se už dopředu nelze netěšit na koncert kapely MIG21 s nezaměnitelným hercem a zpěvákem Jiřím Macháčkem, který se na pódiu pod replikou hradu Trosky ve Šťastné zemi uskuteční v pátek 12. srpna!

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com
foto: Tereza Svobodová

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.