RODIČE PŘIJELI PODĚKOVAT ZA ZÁCHRANU SVÉ DCERY

0

Není to běžný obrázek v současné době, kdy se zdá, že pojmy jako vděk, porozumění, odpovědnost, hrdost na svoji práci a poděkování za něco, co nás přesahuje, pozbývají smyslu. V úterý 10. listopadu přijeli do Turnova manželé Vozných z Prahy poděkovat městským strážníkům za záchranu života vlastní dcery. Asi se ani nelze vžít do pocitů rodičů, kteří ztratili s dcerou spojení, a báli se nejhoršího…

„Naše dcera má dlouholetou kamarádku, o kterou se i stará, protože ona má ve své rodině letité problémy. Nakonec se rozhodly, že odjedou z Prahy a udělají společně něco, co nejhoršího člověk může udělat: Vezmou si život,“ uvedl s neskrývaným pohnutím na setkání na turnovské radnici František Vozný, otec jedné z dívek. Protože rodiče od pátku 30. října o dceři neměli zpráv, mobilní telefon jim nebrala, tak v sobotu tuto událost nahlásili s prosbou o pomoc na Policii České republiky.

n200911102008_rep_256_09_straznici

n200911102010_rep_257_09_straznici

n200911102008_rep_258_09_straznici

„Do sobotního večera se nic nedělo, sami jsme se snažili zmapovat záměry obou dívek, moc se nám toho ale nedařilo. Proto jsme šli znovu na policii. Nakonec s námi sepsali náležitosti a byli jsme ubezpečeni, že dívky jsou v celostátním pátrání. Slíbili, že zaměří i jejich mobilní telefony. Jenže: Když se nám dcera ozvala, a my zjistili, že je v lese někde u Turnova, a policie mobil nezaměřila, začali jsme jednat. Do Turnova jsme se sami rozjeli. Opět jsme nepochodili na státní policii, vstřícní k nám ale byli městští strážníci,“ přibližuje Vozný. Ti podle zmatených informací od dcery pana Vozného stanovili několik možných míst, kde by se dívky mohly nacházet. A asi jen směsice profesionality a velkého štěstí vedla k záchraně obou dívek, které byly nalezeny v lese na Vesecku.

 

Jak uvedl velitel městské policie Luboš Trucka, akce byla spuštěna v neděli 1. listopadu v 7.30 hodin a ukončena byla s pozitivním výsledkem v 10.40 hodin uvedeného dne. O záchranu lidského života se zasloužili strážníci Petr Polma a Jan Konopáč, operačním na městské policii byl v ten den Ladislav Pasecký. Těm poděkovala přes zapnutý hlasitý mobilní telefon i zachráněná dcera manželů Vozných („Dobrý den, chtěla bych vám zpětně poděkovat, že jste se na mě nevykašlali,“ řekla zachráněná…). Strážníkům se dostalo osobního poděkování od rodičů dívky, starostky města Hany Maierové a místostarosty Aleše Hozdeckého. Pan Vozný se před přítomnými médii rozhodl nominovat turnovské strážníky na Cenu Michala Velíška, která je určena těm, kteří udělají vše proto, aby zachránili lidský život. 

_____________________

Poznámka pod čarou:

V letošním roce jsme byli svědky poměrně neuctivého handrkování o tom, kdo má nebo nemá dostat Cenu města Turnova. Měl by to být konkrétní pozitivní čin ve prospěch města, obyvatel a regionu, na tom se asi všichni shodneme. Možná přijdou činy větší, byla by ale škoda, kdyby na tuto cenu nebyli alespoň navrženi výše uvedení strážníci!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.