V RÝVOVÝCH SADECH BYLY POKÁCENY DALŠÍ STROMY

0

Redakci TvA kontaktovali rozhořčení obyvatelé penzionů pro seniory v Žižkově ulici. Nelíbilo se jim, že v Rývových sadech byly pokáceny vzrostlé stromy, které byly z laického pohledu zdravé. Své tvrzení doložili i snímky padlých kmenů, které opravdu na pohled vypadají zdravě. Seniorům se nelíbí zejména skutečnost, že stromy v parku vytvářejí příjemné životní prostředí a hlavně v létě dávají blahodárný stín.

„Práce v Rývových sadech byly zahájeny na konci ledna. Na stromech byly provedeny zdravotní, bezpečnostní a redukční řezy a u některých jedinců byly instalovány bezpečnostní vazby. Práce byly ukončeny v závěru února. V závislosti na počasí bude proveden konečný úklid,“ uvedla Hana Malá z odboru životního prostředí turnovské radnice.

n201003181655_zap_91_010_stromyProjekt obnovy Šetřilovských parků byl podle ní prezentován veřejnosti už v loňském roce v březnu. Na veřejné projednání přišli ale pouze tři občané! Kácení stromů proběhlo podle projektu a odborného posouzení. „Káceli jsme jeden javor, který měl výrazně poškozenou korunu po vichřici. Náprava již nebyla možná. Dále byly pokáceny dva buky. Ten, který je na fotografii, byl polosuchý, vitalitně oslabený. To znamená, že na pařezu ani kmenu nebylo žádné poškození patrné. Druhý buk měl infikované tlakové větvení dvou kosterních větví, hnilobu kořenů a kmenů a suchý vrchol. Jednalo se o provozně velmi nebezpečný strom, kdy na pařezu opět nemusí být vidět nic,“ přiblížila Hana Malá.

 

Na jaře budou v různých částech města ošetřovány další stromy a plochy. Konkrétně to bude na městských hřbitovech a v Maškově zahradě. Pracovat se bude také ve školní zahradě u ZŠ ve Skálově ulici. Letos je naplánována také poměrně radikální rekonstrukce zeleně v areálu gymnázia.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.