LEDOVÁ SOCHA RADNICE KROK ZA KROKEM

0

Potřebujete: asi tunu ledu, manipulační vozík, elektrickou vrtačku, motorovou pilu, sadu dlát, kladivo, struhadlo, lahve s teplou vodou, venkovní teplotu pod bodem mrazu, zručnost, umět pracovat s perspektivou, výtvarnou zkušenost a fyzickou zdatnost pro celodenní práci na mrazu.

Po roce moravský sochař Marian Maršálek v Turnově – ve dvorku zmrzlinárny Togelato v Nádraží ulici – vytvořil ledovou sochu. Vloni to byl kostel P. Marie, letos věrná replika radnice na náměstí Českého ráje. A to zde ještě v červenci zhotovil z písku jednu z dominant regionu – zámek Hrubá Skála. „V letošním roce jsem měl zakázek poměrně dost, po období různých zákazů, kdy dva roky se prakticky adventní akce nekonaly, jsou dnes skoro v každém městě. Například pro vánoční trhy v Jihlavě a ve Zlíně jsem na místě za asistence množství lidí udělal dvou a půl metrovou ledovou sochu anděla, v létě mezi mé největší práce patřila písková socha Marie Terezie pro slavnosti na náměstí v Olomouci,“ řekl sochař.

I v sobotu 17. prosince neměl Maršálek v Turnově nouzi o diváky. Na jeho práci se postupně během odpoledne přišly podívat desítky lidí. Příchozí využili i nabídku zdejších vyhlášených specialit.
Ledová socha radnice bude vždy večer nasvícena, zařazuje se tak mezi adventní zajímavosti města.

Sochař Marian Maršálek při práci

Související články (celkem 8)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.