KAPELA SNAP CALL ROZPOUTALA V MAGICU ZLATOU HOREČKU (VIDEO)

0

První listopadovou sobotu se Turnovem prohnala doslova smršť. Nešlo naštěstí o řádění živlů, ale tří kapel v čele s partičkou Snap Call. Kapela totiž ve zdejším klubu Magic představila a zároveň pokřtila svůj nový klip Golddigger. Jako podporu s sebou přivezla pražskou formaci Curlies a také domácí Silent Session.

Snap Call na pódiu klubu Magic v Turnově

…poděkování přátelům

Kapela Curlies akci zahajovala a nutno říct, že to tahle parta vzala pěkně od podlahy. Po osmé hodině večerní vlítli kluci na pódium a skvěle rozehřáli publikum na další program. Cirkus-punková kapela se vyznačuje hlavně tím, že má mezi svými nástroji skotské dudy a díky tomu je zvuk skupiny velmi ojedinělý. Ačkoliv zde kapela hrála poprvé, byla schopna si během chvíle vytvořit pořádný kotel, takže doufejme, že jsme je zde neviděli naposled. Pozorní si také všimli, že za bicími sedí rodák z Turnova Matěj Franz, který spolu s Davidem Hlůžem a Vojtou Kořínkem ze Snap Call začínal v již neexistující kapele Rubbish.

Díky punkovému setu bylo publikum dobře připravené na hlavní hvězdy večera, kapelu Snap Call. Ta se nenechala dlouho prosit a bez zbytečných okolků začala svůj program. Po pár odehraných písničkách přišlo na řadu poděkování těm, kteří kapele dlouhodobě pomáhají a bez kterých by nemohl vzniknout ani nový klip, na který všichni netrpělivě čekali. Ten byl spuštěn hned záhy. Profesionálně natočený klip, který vznikl ve studiu FZG v Praze, byl přijat s nadšením. Kapela v něm ukazuje, jak konzumní společností se lidstvo stává a dává tím podnět k zamyšlení, zda opravdu potřebujeme všeho tak moc. Zároveň je v něm vidět jasná inspirace starou dobrou Amerikou, ke které se kapela hrdě hlásí.
Po premiéře a křtu nového singlu pokračovala druhá půlka koncertu kapely Snap Call. Kluci ze sebe vydali maximum a odměnou jim bylo několikeré vytleskání přídavků.

Večer uzavírala kapela Silent Session v čele s démonickým Janem Hlůžem. „Staří“ bardi, kteří dělají muziku po svém a kteří už nemají potřebu tvořit podbízivé věci. Díky tomu jsou jejich songy sympatické vyzrálému posluchači, který jde hlavně po kvalitě.

David Hlůže

…křest klipu

Golddigger night ukázala, že lze spojit více žánrů i generací, protože tento večer bylo v Magicu opravdu narváno. Vládla zde přátelská atmosféra, protože když křtí klip domácí kapela, je pro každého rockera téměř povinností se na takovou akci dostavit. Výběr kapel i organizace akce vyšla na jedničku a snad nikdo se ani na chvíli nemohl nudit.
Snap Call mají dobře našlápnuto a příště se určitě nemusí bát uspořádat koncert pro domácí publikum ve větších prostorách. Dá se totiž předpokládat, že full house bude takový, jako v sobotu v Magicu.
Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

…děkovačka divákům

V Magicu bylo opravdu plno!

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.