„JÁ NA BRÁCHU, BRÁCHA…“ FIRMA BRATRŮ STAŇKOVÝCH SLAVÍ 25 LET

0

Bratři Jan a Ondřej Staňkovi. Jeden renomovaný portrétní fotograf republikového formátu, druhý výrazný odborník na sport a kvalitní sportovní doplňky. Za 25 let společného podnikání se jim podařilo vybudovat místo, které v regionu nemůže minout žádný ctitel dobré fotografie a sportu. I oba bratry sport spojuje, a to konkrétně fotbal. Poslední roky oba svůj sportovní život zasvětili klubu z blízkých Sedmihorek, kde Ondřej našel i nový domov. Ten ale mají oba spojený hlavně s Turnovem a se svými rodiči, kteří je ve všem po celý život podporovali. S jejich otcem se můžete velmi často setkat v obchodě v Hluboké ulici.

„V roce 1997 jsem přišel z vojny, brácha měl ještě ateliér a fotografickou provozovnu v Lomnici nad Popelkou, tak jsme si řekli, že to zkusíme společně. Ty budeš fotit a já prodávat sportovní vybavení, řekl jsem mu tehdy,“ přibližuje začátky firmy Staněk Sport Ondřej Staněk. Začali v pronajatých prostorách nad tehdejší pekárnou Takano, za dva roky se už ale v Hluboké ulici přestěhovali o čtyři domy výše do vlastní provozovny, kterou v dalších letech ještě postupně rozšířili o zadní trakt.
Lyže, jízdní kola, elektrokola, běžky, skialpové vybavení – to vše včetně půjčovny, a dále potom sportovní oblečení a doplňky renomovaných značek. Každý, kdo do obchodu přijde, ví, že si za zboží bude muset něco připlatit, zato ale dostane tu nejvyšší možnou kvalitu a k tomu servis a mnoho dobrých rad. A štěstí pro oba je, že na tohle jejich zákazníci z blízka i zdaleka slyší. Dlouho zde fungoval i minilab na zpracování fotografií, což ani před dvaceti lety na malém městě nebývalo běžné, když ještě navíc v Turnově tehdy fungovaly minilaby dva! S nástupem digitalizace a velkoplošného tisku se Jan Staněk vyprofiloval ve významného portrétního fotografa. Však jeho snímky doplňují interiér prodejny, mohou být pro vás nejen inspirací, ale také velkou výzvou.

V pondělí 21. listopadu firma Staněk Sport uspořádala prestižní módní přehlídku na Střelnici, kde byly představeny současné trendy letního a zimního sportovního oblečení. Bratři Staňkovi pozvali zástupce renomovaných značek, se kterými spolupracují, své zákazníky a přátele, přišli současní i bývalí zaměstnanci, takže nakonec přehlídce přihlížel zaplněný velký sál Střelnice. A tím, že setkání moderoval jejich kamarád, herec Petr Vydra, nebyla nouze ani o vtípky, kterými se všichni dobře bavili.
„Menší módní přehlídku jsme dělávali před covidem u nás ve firmě, když ale letos slavíme výročí, tak jsme si řekli, že to pojmeme jako oslavu na velkém sále Střelnice. A kromě oblečení představíme i třeba elektrokola nebo kvalitní lyžařské a cyklistické helmy, aby se návštěvníci s nimi mohli na místě seznámit. Je to zavazující, když vidím, jakou odezvu to u lidí mělo. Děkujeme i za dárky, které jsme od některých při této příležitosti dostali,“ shrnuje akci Jan Staněk.

Snímky jsou z módní přehlídky na Střelnici 21. listopadu

Zleva: Jan Staněk, Petr Vydra a Ondřej Staněk

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.