VÍTE, ŽE V DOUBRAVICI JE ŠKOLA?

0

Doubravice je malebná vesnička. Ze státní silnice z Turnova směrem na Jičín odbočíte vpravo, ujedete pár set metrů a jste tam. Když se rozhlédnete, uvidíte krásné lesy, pískovcové skály, stáda ovcí a koz a hned nad tím vším – zámek Hrubá Skála.

Budova školy je nenápadná stavba ihned u silnice. Lidé neznalí místního kraje ji často minou bez povšimnutí. Zcela svým vzhledem zapadne mezi ostatní domy.
Ale o co je chudší vzhled, o to bohatší je dění uvnitř! Už při vstupu na vás dýchne útulno, milo, pohoda. V přízemí pobíhá drobotina z mateřské školy ve věku od dvou do šesti let a jako „Sluníčka“ svítí a září. Jakmile odrostou školce, vyjdou jen o patro výš a jsou z nich „Koťátka a Broučci“. V tomto školním roce se po mnoha letech otevřela nová třída „Čmeláčků “. Je to třída s integrovanými žáky. Malý počet dětí ve třídě, zkušená paní učitelka a asistentka pedagoga zajišťují perfektní výuku.

Čím je tato škola jiná než ostatní? Naší prioritou je mimo standardní výuky především dostatek sportu a pohybu vůbec. Jezdíme bruslit do sportovní haly do Turnova, mateřská škola má zde i instruktora. Jezdíme lyžovat do Struh a každým rokem děti čeká pětidenní pobyt na horách – v Rokytnici nad Jizerou, kde lyžují na vleku pod Dvoračkami a ti zdatnější i na Lysé hoře. Po celý týden děti doprovází i celotýdenní hra a soutěže. I mateřská škola jezdí na lyžařské kurzy do Bedřichova. Všichni dohromady jezdíme i na plavání do Jablonce nad Nisou. Je to totiž veliká výhoda, že se děti seznámí se sportem už v mateřské škole a ve škole už nemají zábrany a strach.
Další výhodou je příroda okolo, které můžeme využívat při výuce prvouky a přírodovědy. Zahrada nám skýtá možnost využití nejen při výtvarné výchově, ale slouží i k odpočinku během přestávek a odpoledne k hrátkám ve školní družině. Hřiště a tělocvična jsou dětem k dispozici nejen o hodinách tělesné výchovy, ale i při kroužku atletiky či zumby. Hřiště mohou děti využívat pod dozorem rodičů i v čase mimo školu.
A na co jsme ještě hrdí? Děti u nás dostávají kromě obědů i dopolední svačiny. Maminkám tak odpadá starost, co dát dítěti k jídlu.

Ani s pomůckami moderního vyučování nejsme pozadu. Ba naopak. Každá třída má interaktivní tabuli, počítače jsou samozřejmostí. Vzhledem k počtu žáků na škole (44), mohou děti využívat počítače nejen ve výuce informatiky. Ale ani školka nezaostává. Nově využívají PROWISE – interaktivní displej. Pracují podle projektu „interaktivní školička“. Vše zvládají dvě paní učitelky v jedné třídě s 23 dětmi ve věku od dvou a půl do sedmi let.

Máte pocit, že toho je ještě málo? Účastníme se řady soutěží: recitačních, pěveckých, matematických, dramatických i soutěží ve zdravém životním stylu. Děti se učí hrát na flétnu, kroužek angličtiny navštěvují už od mateřské školy. Během celého školního roku máme mnoho společných akcí s mateřskou školou i s obcí.

Přijďte se k nám podívat. Můžete KDYKOLIV. Nejen, když je v základní škole den otevřených dveří, či v mateřské škole odpolední KLUBÍK, tehdy si mohou přijít pohrát rodiče s dětmi, které do mateřské školy ještě nechodí. Přijďte a uvidíte.
Kolektiv pedagogů ZŠ a MŠ Doubravice (Hrubá Skála)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.