HLEDÁNÍ POKLADU ALBRECHTA Z VALDŠTEJNA

0

První červnovou sobotu proběhla na hradě Valdštejně akce pod názvem „Den s Albrechtem z Valdštejna na Valdštejně“. Na své si přišly především rodiny s dětmi, na které byl program celé této akce z velké části zaměřen. Děti byly zapojeny do hry „Hledání pokladu Albrechta z Valdštejna“, kdy pro ně byly od 11.00 hodin připraveny na nádvoří hradu tři různé soutěže, jejichž postupné plnění je přibližovalo k místu, kde na ně čekal vytoužený poklad v podobě zlaté pamětní mince Albrechta z Valdštejna. Rodiče si mezitím mohli vyplnit připravený kvíz a zjistit, jak daleko sahají jejich znalosti týkající se života tohoto slavného vojevůdce.

Během dne zavítali na hrad vévoda Albrecht z Valdštejna v doprovodu kněžny, svého sekretáře a vlastní stráže a svou přítomností obohatili prohlídky hradu. Mezi jednotlivými prohlídkami pořádal vévoda audience, ze kterých si návštěvníci hradu kromě zážitků odnesli orazítkovaný pamětní glejt, na který se jim vévoda vlastní rukou podepsal.Hrad Valdštejn navštívilo tento den na 700 lidí a z tohoto počtu se přibližně 100 dětí účastnilo hledání pokladu a připravených soutěží. Program byl ukončen v 17.00 hodin.

n201106102325_rep_120_011_valdstejn

n201106102325_rep_121_011_valdstejn

n201106102325_rep_122_011_valdstejn

Celou akci připravil hrad Valdštejn ve spolupráci se Sdružením Český ráj, uměleckým a šermířským sdružením Bohém a dalšími partnery. Poděkování patří také regionálnímu výrobci Pivovaru Rohozec, a.s., který na tuto akci věnoval zdarma dva sudy limonády pro děti.

Akce „Den s Albrechtem z Valdštejna na Valdštejně“ je součástí turistického produktu „Po stopách Albrechta z Valdštejna“, o kterém podrobně informuje internetový portál www.albrechtzvaldstejna.cz

Lucie Rakoušová, Sdružení Český ráj
rakousova@cesky-raj.info

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.